Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eilne meeleavaldus sundis EKRE poliitiku erakonnast lahkuma

Urmas Simon. FOTO: Konstantin Sednev

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige, vandeadvokaat Urmas Simon teatas täna sotsiaalmeedias, et lahkus erakonnast.

EKREst lahkust põhjendab Simon oma Facebooki postituses nii: «Annan teada, et täna hommikul ma lahkusin EKRE ridadest. Viimaseks piisaks selles karikas sai eilne meeleavaldus, kus erakonna esimees avalikult nõuab demokraatlikult valitud valitsuse mahavõtmist. Kuidas, kas see oli kutse revolutsioonile või vägivallale valitsuse kukutamiseks? Nii palju peaks ikka taipu olema, et avalikult rahva ees valitsust maha karjudes valitsus tagasi ei astu ja midagi ei muutu, kui see ei ole just kutse Toompeale marssimiseks ja riigipöörde korraldamiseks. Minu meelest on siin kuriteo tunnused riigivastases tegevuses,» kirjutas Simon.

«Teiseks vaktsineerimise vastasus. Tuletan meelde, et kui EKRE oli ise valitsuses, siis kehtestati üliranged piirangud, kõik poed ja asutused oli kinni, Saaremaa pandi täiesti lukku ja keegi ei rääkinud proportsionaalsusest, isiku vabadustest, põhiseaduslikest õigustest jne. Siis ma olin uhke, et ma olen EKRE liige, valitsuspartei liige, kes suudab tegutseda kiiresti, otsusekindlalt, viirust piirates jne. Nüüd aga on kõik vastupidi, piirangud on põhiseaduse vastu, ei tohi midagi teha, ärge vaktsineerige, eirake viirust jne. Kusjuures kõige naljakam on see, et EKRE juhatusse kuuluvad isikud on ise kõik vaktsineeritud, kuid kutsuvad üles mitte vaktsineerima.

Jah, väidavad ajakirjanduses, et nad kutsuvad üles vabadusele, kuid millisele vabadusele? Vabadusele nakatuda ja surra viirusesse? Vaadates meeleavaldusel levinud plakateid ja üldist meelsust, siis ütleksin, et erakonna sõnad ja teod on väga erinevad. Mitu maskiga inimest meeleavaldusel oli? 2 inimest gaasimaskidega. Miks, kartsid rahva seas nakatuda? Eks siis ootame nakatunute plahvatuslikku kasvu, nagu peale Tartu suusamaratoni,» tõdes poliitik.

«Mina enam aru ei saa, mis pidi see tuul puhub ja mille eest EKRE seisab. Vaktsineerimise vastasus on Eesti rahvast hävitav, eestluse vastu ja oma rahva vastu suunatud otsene ja tahtlik tegevus. Ülemaailmse surmavalt lõppeva viiruse vastu võitlemine peaks olema meie kõigi ühine asi, Eesti rahva asi, rahvuse säilimise asi. EKRE on oma suuna pööranud otseselt Eesti rahva vastu ja kutsub üles Eesti rahvust hävimisele, rahvast nakatumisele, ja viirusesse surema. Mitte ainult levivasse viirusesse, vaid ka paljud plaanilised haiged ei mahu haiglatesse, ei pääse ravile, ei saa operatsiooni jne. Suureneb suremus, rahva hävinemine. Sellega ma nõustuda ei saa, seepärast ka lahkusin EKREst. Eesti eest,» lõpetas Simon oma postituse.

Tagasi üles
Back