Kohtla-Järvel süstis kooliõde lapsele kogemata kolmanda doosi koroonavaktsiini

Kadri Tammepuu
, ajakirjanik
Copy
Vaktsineerimine.
Vaktsineerimine. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

«Tegemist on kahetsusväärse juhtumiga, sest isiku tuvastamisel tehti oluline viga, aga õnneks ei toonud see kaasa traagilisi tagajärgi ja lapse tervis ei kannatanud,» ütles värskelt uurimisraportiga tutvunud Ida-Viru keskhaigla ülemarst Toomas Kariis Postimehele.

Neljapäeval tuli õel Covid-19 vastu vaktsineerida neli õpilast, kellest ühe asemel jõudis kabinetti vale laps. «Kooliõde kutsus nimekirjas oleva lapse välja. Kohale saabus aga sama eesnime ja sarnase perekonnanimega õpilane,» tõdes Kariis. Kui õde kabinetti sisenenule teatas, et talle on kavas teha Covidi-vastane kaitsesüst, vastas nooruk, et on juba vaktsiini saanud.

Segaduse klaarimiseks helistas kooliõde lapsevanemale. Õde tegi aga kõne emale, kelle last ta oli oodanud, mitte emale, kelle laps kabinetis istus.

«Kõnele vastanud ema nõustus, et tema laps on küll varem kaitsesüsti saanud, aga see polnud Covidi-vaktsiin ja kinnitas uuesti, et palub oma teise doosiga mittevaktsineeritud lapsele kaitsesüst siiski teha,» selgitas ülemarst.

Tagasi üles