Kaitseliit korraldab Lõuna-Eestis õppuse Sibul 2021 (2)

Copy
Kaitseliidu õppus.
Kaitseliidu õppus. Foto: Mihkel Maripuu

Kaitseliidu Lõuna maakaitseringkond korraldab 1.–7. novembrini Lõuna-Eestis õppuse Sibul 2021, millel osalevad kõik kaitseliidu Lõuna-Eesti malevad.

Õppuse aktiivne faas kestab reedest pühapäevani, mil toimuvad õppelahingud ja tänavapildis võib kohata tavapärasest rohkem kaitseliitlasi.

Lõuna maakaitseringkonna pealik kolonelleitnant Kaido Tiitus ütles, et õppuse käigus harjutavad kaitseliitlased territoriaalkaitse tagamist Kaitseliidu malevate ja partnerite koostöös.

Kaitseliidu Lõuna maakaitseringkond korraldab õppust Sibul juba viiendat aastat.

Õppusel osalevatel kaitseliitlastel on kaasas teenistusrelvad ja õppelahingutel kasutatakse imitatsioonvahenditena paukpadruneid ning lõhkepakette. Peamised lahingualad jäävad Võru-, Räpina-, Tõrva-, Mulgi- ja Karksi valda, kus võib kuulda paugutamist ning näha kaitseliidu tehnikat.

Õppuse käigus võib esineda teedel lühiajalisi liiklusseisakuid, mistõttu palub kaitseliit autojuhtidelt kannatlikku meelt ning liikluskorraldajate juhiste järgimist.

Õppuse korraldajad panevad piirkonnas liikuvatele inimestele südamele, et kui keegi leiab õppuse alalt eseme, mille puhul tekib kahtlus, et tegu võib olla ohtliku esemega, näiteks lõhkemata lõhkepakett, siis kindlasti ei tohi seda ise puutuda.

Kahtlase eseme leidmisel tuleb meelde jätta selle asukoht ja teavitada sellest kaitseliitlasi, helistada telefonil 112 või Sibul 2021 infotelefonil 5306 9512.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles