E, 2.10.2023

Jõhvis kaalutakse korruptsiooni

Teet Korsten
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Avaloengu «Mis on ja mis ei ole korruptsioon?» lektoriks on MTÜ Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees, endine riigiprokurör Steven-Hristo Evestus.
Avaloengu «Mis on ja mis ei ole korruptsioon?» lektoriks on MTÜ Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees, endine riigiprokurör Steven-Hristo Evestus. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Novembris ja detsembris toimub Jõhvi kontserdimajas tasuta avatud loeng-koolituste sari «Kuidas vabaneda korruptsioonist?», mille raames toimuvad alates 9. novembrist viiel järjestikusel teisipäeval korruptsiooniteemalised loengud. 

«Kui Eesti on uhke oma kõrge koha üle vähese korruptsiooniga maade edetabelis, siis Ida-Virumaal seda tunnet ei ole. Oodatakse, et keegi seda olukorda muudaks, kuid samas tekitab järjekordne korruptsiooniprotsess tihtipeale kohalikes arvamusliidrites mure, et rohi on kibedam kui haigus. Mida siis teha ja kes peaks tegema?» nimetab Eesti Riigiametnike Klubi ERAK projektijuht Virve Linder küsimusi, millele loengute käigus vastuseid otsitakse.

Loengute kava*

9.11 «Mis on ja mis ei ole korruptsioon?»

16.11 «Korruptsiooni uurimine Eesti õiguskaitsesüsteemis»

23.11 «Korruptsiooniriskide ennetamine ja juhtimine organisatsioonis»

30.11 «Organisatsioonikultuur ja väärtused»

7.12 «Üksikisik versus korruptsioon. Kuidas väljuda võitjana?»

Koolitussarja korraldab Eesti Riigiametnike Klubi. Lisainfo ja registreerimine www.erak.ee

*Korraldaja jätab endale õiguse teha ajakavas muudatusi

Koolitussarja lektoritena astuvad üles eksperdid, kes igapäevaselt oma töös korruptsiooni erinevate tahkudega kokku puutuvad, teiste seas Viru Ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Gardi Anderson, Riigikontrolli nõunik Airi Mikli, Politsei- ja piirivalveameti korruptsioonikuritegude büroo Ida talituse juht Allar Lehtlaan ja Kaitsepolitseiameti Ida osakonna direktor Andres Kangur. Kõik viis loeng-koolitust on eraldiseisvad, kuid moodustavad omavahel seotud terviku.

Osalema on oodatud nii riigiasutuste, kohaliku omavalitsuse, eraettevõtete ja mittetulundusühingute töötajad kui ka kõik teised aktiivsed kodanikud.

«Korruptsioon pidurdab Ida-Virumaa arengut ja nõrgestab riigi usaldusväärsust. Kahjuks ei piisa selle välja juurimiseks üksnes omakasupüüdlike ametnike asendamisest ausatega, sest korruptsioon on süsteemne nähtus, mille ennetamiseks tuleb tegeleda korruptsiooni soodustavate võimaluste vähendamisega. Korruptsioonivastases võitluses saab oma panuse anda iga Ida-Viru inimene,» ütles Virve Linder loengusarja tutvustades.

Eesti Riigiametnike Klubi ERAK projektijuht Virve Linder.
Eesti Riigiametnike Klubi ERAK projektijuht Virve Linder. Foto: Kristian Kruuser

Avaloengu «Mis on ja mis ei ole korruptsioon?» lektoriks on MTÜ Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees, endine riigiprokurör Steven-Hristo Evestus. Avaloengu eesmärk on Linderi sõnul tagada, et osalejad saavad mõistetest sarnaselt aru ning et neil on olemas vundament järgmiste loengute sisu omandamiseks ja kaasa rääkimiseks.

Steven-Hristo Evestus ütleb, et kuu tagasi sai ühingus analüüsitud kõikide valimistel osalenud erakondade ja valimisliitude platvorme ning vaadeldud, kuidas ja kui suure detailsusega käsitletakse korruptsioonivastast tegevust, samuti läbipaistvuse ja avatuse suurendamist.

"Ilmnes, et korruptsiooni temaatika on pigem sisuliselt läbi mõtlemata või puudub üldse. Ometi puutume selle mõjudega kokku. Ehk aitab ellu kutsutud loengutsükkel tõsta arusaama korruptsiooni olemusest ja juurtest, samuti lubatu ja keelatu eristamisest ning igaühe rollist ebaseadusliku või -eetilise tegutsemise märkamisel ja reageerimisel," komenteeris Evestus.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles