K, 30.11.2022

Ragnar Kond koostab koos endise suursaadikuga Eesti-Läti tulevikuraporti

NN
Ragnar Kond koostab koos endise suursaadikuga Eesti-Läti tulevikuraporti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti poolelt osaleb tulevikuraporti koostamises ajakirjanik Ragnar Kond.
Eesti poolelt osaleb tulevikuraporti koostamises ajakirjanik Ragnar Kond. Foto: Arvo Meeks

Välisminister Eva-Maria Liimets kuulutas täna virtuaalüritusel koos Läti välisministri Edgars Rinkēvičsiga välja Eesti ja Läti teise koostööraporti koostamise protsessi.

Raporti koostavad 2022. aasta suveks Eesti poolt ajakirjanik Ragnar Kond ja Läti poolt endine suursaadik Janis Eichmanis, tuge pakub Eesti Välispoliitika Instituut.

Tulevikukoostöö raportis saab käsitleda selliseid teemasid nagu kultuur, haridus, teadus, keskkond ja kliima, majandus ja innovatsioon, transport ja digitaliseerimine, inimestevahelised suhted ning linnade ja omavalitsuste koostöö.

Liimetsa sõnul seovad Eestit ja Lätit tihedad inimestevahelised kontaktid, kultuur, ajalugu, majandus ning ühised väärtused, vaated ja huvid maailmapoliitikas.

«Teeme tavapäraselt tihedat koostööd nii kahe riigi vahel kui ka piirkondlikult ja rahvusvahelisel tasandil. Seepärast on mul hea meel, et saime täna kuulutada alanuks teise Eesti ja Läti tulevikukoostöö raporti koostamise. Usun, et see töö aitab meil Eesti ja Läti suhetele argipäevasest erineva pilguga otsa vaadata ning leida üles kohad ja viisid, kuidas omavahelist läbikäimist veelgi edasi viia,» ütles Liimets.

Uue koostööraporti olulisim eesmärk on analüüsida Eesti ja Läti suhteid üleilmsete ja piirkondlike suundumuste valguses pakkudes ajakohaseid suuniseid tulevikuks.

«Vaatame raportit koostades tulevikku, et leida uusi arenguvõimalusi ja ideid ning panna ka paika eesmärgid, millele meie ühistegevused võiksid pikas plaanis keskenduda,» lisas Liimets.

Eesti ja Läti esimene tulevikukoostöö raport valmis 2010. aastal, selle koostasid ajakirjanik Anvar Samost ja diplomaat Andris Razans.

Märksõnad
Tagasi üles