L, 24.09.2022

Tallinna ringkonnakohus: vaktsineerimata inimeste huvid ei kaalu üles ühiskonna huve

Ulla Länts
, ajakirjanik
Tallinna ringkonnakohus: vaktsineerimata inimeste huvid ei kaalu üles ühiskonna huve
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Covid-tõend. Foto on illustreeriv.
Covid-tõend. Foto on illustreeriv. Foto: Eero Vabamägi

Kümmekond vaktsineerimata inimest pöördus kohtusse ja palus kohtumenetluse ajaks väljastada eriluba, et neid koheldaks võrdselt vaktsineeritud isikutega. Tallinna ringkonnakohus aga leidis, et kuna kaebajatel on võimalus end vaktsineerida, siis pole neil reaalset takistust ühiskonnaelus osalemiseks.

Tallinna ringkonnakohus leidis, et uudse ja eriti ohtliku nakkushaiguse ohu tõrjumisel on põhjendatud lähtuda ettevaatuspõhimõttest, mille kohaselt tuleb säärase nakkushaiguse ohtu kohaste meetmetega võimalikult suurel määral vähendada. «Praeguste parimate teadmiste valguses ei saa väita, et valitsuse valitud meetmed oleksid ilmselgelt ebatõhusad ja põhjendamatud ning need ei aita üldse taotletavat eesmärki saavutada,» märkis ringkonnakohus.

Kümmekond vaktsineerimata inimest pöördus kohtusse ja palus kohtumenetluse ajaks väljastada eriluba, et neid koheldaks võrdselt vaktsineeritud isikutega. Tegelikkuses nad ei ole vaktsineeritud, küll aga olid neil tuvastatud koroonaviiruse antikehad. Mõned kaebajatest olid Covid-i läbi põdenud rohkem kui 180 päeva tagasi ja mõned teadmata ajal, mistõttu kehtivate reeglite kohaselt ei olnud neil kehtivat Covid tõendit.

Märksõnad
Tagasi üles