P, 3.12.2023

Videod õpetavad puudega inimest ohuolukorras aitama

BNS
Facebook
Comments
Ratastool. Foto on illustratiivne
Ratastool. Foto on illustratiivne Foto: www.freepik.com

Eesti Puuetega Inimeste Koda avaldas ülevaatlikud õppevideod enim levinud puudeliikide kohta, mis on mõeldud päästjatele, politseinikele aga ka laiemale avalikkusele ohuolukorras tegutsemisel.

Koostöös päästeametiga valmis projekt «Ennetus ja erivajadus», mille eesmärk on näidata, kuidas arvestada erinevate erivajadustega ohtlikes olukordades. Kokku on saadaval neli kuni seitsmeminutilist õppevideot nägemis-, kuulmis-, intellekti- ning liikumispuude kohta.

«See on mitmete konsultatsioonide ja ajurünnakute lõpptulemus, kus lühikese aja jooksul räägime meist paljusid puudutavatest erivajadustest ja seda eluliste olukordade näitel,» ütles Eesti Puuetega Inimeste Koja peaspetsialist Vladislav Veližanin. «Toome videotes välja nii taustainfot puudeliikide kohta kui ka lihtsaid ja praktilisi soovitusi, mis aitavad meil olla üksteise vastu empaatilisemad ning ennetada võimalikke õnnetusjuhtumeid seoses puuetega inimestega,» lisas ta.

Kõik Eesti Puuetega Inimeste Koja poolt valminud videod on tehtud võimalikult ligipääsetavateks: videod on varustatud nii subtiitrite kui ka viipekeeletõlgega, ekraanis toimuvad peamised sündmused kirjeldatakse häälega.

Videod saab vaadata lehelt https://epikoda.ee/ennetus .

Eesti Puuetega Inimeste Koja missioon on puuetega inimeste ja krooniliste haigete elukvaliteedi, ühiskonda kaasatuse ning eneseteostuse võimaluste tõstmine läbi huvikaitse ja koostöö. Võrgustikku kuulub 16 piirkondlikku puuetega inimeste koda ning 32 üle-eestilist puudespetsiifilist liitu ja ühendust, samuti viis toetajaliiget. Kokku esindab EPIKoda umbes 285 organisatsiooni üle Eesti.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles