R, 7.10.2022

Raekoja platsi jõulukuusk leiti seekord Kuusalu vallast

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Raekoja platsi jõulukuusk leiti seekord Kuusalu vallast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Kesklinna valitsus

Tallinnale esindusjõulupuuks pakutud paarikümnest kuusest osutus kauneimaks Kuusalu vallas kasvav puu.

Kuusk langetatakse, transporditakse pealinna ja püstitatakse Raekoja platsile neljapäeval, 18. novembril. Seejärel asutakse jõulupuud kaunistama ning ühtlasi jõuluturu avamiseks valmistuma. Jõuluturg avatakse reedel, 26. novembril ning juba sellele järgneval pühapäeval süüdatakse jõulupuul 1. advendi küünal.

«Pakkumisi tehti paarikümne jagu. Neist sobivaimaks osutus põhjarannikul Kuusalu vallas kasvav uhke kahar kuusepuu. Valiku tegemisel arvestasime kuuse välimust, hinda ning kaugust Tallinnast,» ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. «Valituks osutunud kuusk jääb kahtlemata veel pikaks ajaks pärast aastavahetust piltidel ning mälestustes kestma.»

Kesklinna valitsus alustas Raekoja platsile paigaldatava esindusliku jõulukuuse otsinguid juba septembri keskpaiku, pakkumisi sai teha oktoobrikuu lõpuni. Linna esindusväljakule jõulupuud otsides seadis Kesklinna valitsus eeltingimuseks, et kuusk peab olema vähemalt 15 meetrit kõrge, kahar ja ühtlaselt tihe. Puu kasvukohale olid tingimusteks hea ligipääsetavus ja kaugus Tallinnast mitte enam kui 150 km. Eelnenud kolmel aastal on Raekoja platsi jõulukuusk leitud siitsamast Tallinnast.

Kesklinna valitsus korraldas oma Facebooki lehel ka seekordse jõulukuuse asukoha äraarvamise mängu. Laekus üle 150 vastuse ja neist umbes kolmandik osutus õigeks. Õigesti vastanute vahel loositakse välja kolm kuuseehete komplekti.

Märksõnad
Tagasi üles