Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Euroopa spordilinnaks pürgivat Rakveret tuleb vaatama hindamisrühm

Rakvere staadion. FOTO: Erakogu

Rakvere linn kandideerib järgmise aasta Euroopa spordilinna tiitlile, mida annab välja Euroopa komisjoni partnerina tegutsev mittetulundusühing ACES Europe - teisipäeval saabub linna hindamiskomisjon.

Tiitlile saavad kandideerida Euroopas paiknevad kohalikud omavalitsused, kus elab vähem kui 25 000 elanikku.

Rakvere spordikeskuse direktor Ave Sats ütles, et spordilinna tiitlile kandideerimiseks tuli Rakverel kokku panna ingliskeelne taotlus ja anda selles põhjalik ülevaade linna spordielust koos valdkonna arengueesmärkidega. Lisaks valmib taotluse eestikeelne kokkuvõte kõigile tutvumiseks.

Rakveret väisab teisipäevast neljapäevani rahvusvaheline hindamiskomisjon, et tutvuda kohapeal linna spordiobjektidega ning kohtuda spordi- ja linnajuhtidega.

«Olen välisdelegatsiooni auditi osas väga põnevil, sest saan neile täie veendumusega näidata, kui suure spordivaimuga linn Rakvere on,» märkis Ave Sats.

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul on Rakveres läbi erinevate aastakümnete seistud sportimisvõimaluste laiendamise ja tugeva taristu loomise eest.

«Rakvere on spordivaldkonna investeeringute ja mitmekesiste võimaluste poolest üks edumeelsemaid linnu Eestis. Jätkame valitud kursil, et inimeste liikumisharrastust ja professionaalset sporti ka edaspidi toetada,» lisas Varek.

Euroopa spordilinna tiitel annab Rakverele võimaluse tutvustada linna Euroopa tasemel atraktiivse sporditurismi sihtkohana ja tihendada rahvusvahelist koostööd, mis tooks piirkonda kõrgetasemelisi võistlusi ja üritusi.

Hindamiskomisjoni otsus tehakse teatavaks hiljemalt detsembrikuus. Euroopa spordilinna tiitlit annab alates 2001. aastast välja Euroopa Komisjoni partnerina tegutsev mittetulundusühing ACES Europe (European Capitals and Cities of Sport Federation). Eestis on Euroopa spordilinna tiitli varasemalt pälvinud eelmisel aastal Kuressaare ja sel aastal Elva.

Rakvere linn pälvis käesoleva aasta alguses Eesti sportlikema omavalitsuse tiitli.

Tagasi üles
Back