R, 7.10.2022

EKRE: kaitsetara tuleb rajada juba lähinädalatel

BNS
EKRE: kaitsetara tuleb rajada juba lähinädalatel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
EKRE esimees Martin Helme.
EKRE esimees Martin Helme. Foto: Mihkel Maripuu

Eesti konservatiivne rahvaerakond saatis avaliku kirja Eesti parlamendierakondade juhtidele, milles märkis, et EKRE on järjekindlalt ja pikka aega hoiatanud, et migratsioonisurve idast ja lõunast on pikaaegne väljakutse, mis kujutab endast eksistentsiaalset ohtu eesti rahva kestmisele, inimeste turvalisusele, sotsiaalsele sidususele ja majanduslikule heaolule.

«Ainuüksi legaalne sisseränne on oma mahult ja koosseisult sarnane 1980. aastatel toimunule – ka siis jäi Eestisse igal aastal keskmiselt 4000-5000 idaslaavi maadest ja väljastpoolt Euroopat tulnud isikut rohkem, kui siit lahkus,» sõnab erakond avalikus kirjas.

Partei hinnangul ähvardab Eestit illegaalne massiimmigratsioon, mis nõuab kõigi poliitiliste jõudude koostööd ning pühendumist. Erakond avaldab muret Eesti riigi vähese ettevalmistuse pärast.

«Kutsume valitsust üles astuma viivitamatult konkreetseid samme, et tõrjuda meile vältimatult lähemale liikuvat immigratsioonikriisi,» kinnitas EKRE.

EKRE leiab, et tuleb luua füüsiline kaitserajatiste barjäär Eesti ida- ja kagupiirile, sest väga suure tõenäosusega peab olema valmis illegaalse immigratsiooni tõrjumiseks ka Läti suunalt ehk Schengeni sisepiiril.

«Meie hinnangul ei ole kujunenud olukorras adekvaatne jätkata piiritara rajamist varem paika pandud ajaraamis. Kaitsetara tuleb rajada lähinädalatel,» teatas EKRE.

Samuti tuleb EKRE arvates kohe käivitada reservõppekogunemised, mis hoiavad Kagu-Eestis 1000 kuni 2000 reservväelast, kellele antakse kogu vajalik relvastus ning korraldatakse reservkogunemise käigus vajadusel eriväljaõpe.

Poola ja Leedu territoriaalse terviklikkuse ründamiseks kasutatakse korraga tuhanded inimesi, nende peatamiseks ei piisa sadadest politsei- ja piirivalveameti töötajatest, vaja on märkimisväärselt suuremat elavjõudu. «Reservõppekogunemisi tuleb korraldada vähemalt 2022. aasta kevadeni, et ohustatud piirilõike oleks võimalik vajadusel kohe kaitsta,» märkis EKRE.

«Kolmandaks, peame ülioluliseks, et poliitilisel tasandil pannakse paika selge ülesandepüstitus ning sellest lähtuvad korraldused üksustele ja üksikvõitlejatele. Meie hinnangul peab Eesti riigi esmane ülesanne olema oma territoriaalse terviklikkuse kaitsmine, mis tähendab, et piiritara ja piirile viidavate üksuste ülesanne on piiriületuse tõrjumine ning illegaalsete piiriületajate kinnivõtmine ja tagasisaatmine,» leiab partei.

EKRE on kindel, et riigi vastu toimuva rünnaku puhul peab olema valmis jõu kasutamiseks, sest Eesti julgeoleku seisukohalt on ülioluline see signaal, mille me saadame nii Eesti kui ka maailma avalikkusele.

«Kui meie sõnum on selge ja resoluutne – me lööme rünnakud piirilt tagasi –, siis heidutab see riigipiiri ründajaid. Ühtlasi on oluline, et kõik piiri kaitsvad mundrikandjad teaksid, et nende selja taga on kogu Eesti ühiskond eesotsas valitsusega.Kutsume erakondi ja valitsust käituma otsustavalt, kiirelt ja julgelt. Kinnitame, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on Eesti julgeoleku tagamisel toeks ja partneriks kõigile poliitilistele jõududele, kes seisavad meie iseseisvuse ja turvalisuse eest,» kirjutas EKRE pöördumises.

Märksõnad
Tagasi üles