N, 28.09.2023

Valitsus eraldas 15 miljonit eurot PCR-testimiseks

Facebook
Comments
PCR testi läbiviimine. Foto on illustratiivne.
PCR testi läbiviimine. Foto on illustratiivne. Foto: STEPHANE MAHE/REUTERS

Valitsus eraldab sihtotstarbelisest reservist täiendavalt 10 miljonit eurot koroonaviiruse PCR-testimise laiaulatuslikuks jätkamiseks. Tänavusest lisaeelarvest suunatakse testimise läbiviimiseks lisaks veel 5 miljonit eurot.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik märkis, et vaatamata ulatuslikule vaktsineerimisele on PCR-testimise vajadus agressiivselt leviva delta tüve tõttu sel aastal oluliselt kasvanud. «Riik on 10 kuuga koroonaviiruse testimisele kulutanud ettenähtud eelarvest juba üle 95 protsendi ehk 43,2 miljonit eurot,» nentis Kiik.

«Nakkusahelate kiireks katkestamiseks ja epideemia kontrolli alla saamiseks tuleb meil jätkata laiaulatusliku testimisega ning seoses sellega katta 15 miljoni euro ulatuses terviseametile aasta lõpuni tekkivad kulud.»

Ühtlasi märkis minister, et ka järgmisel aastal tuleb riigil arvestada nii PCR-testimise kui antigeeni testimise suuremahulise vajadusega, mida aitab kõige paremini vähendada vaktsineerimine.

Valitsuse reservieralduseks terviseametile vähendatakse 10 miljoni euro võrra pensioni II samba riigipoolse hüvitise eelarvet, mida planeeriti vajaminevast suuremas mahus. Täiendava 5 miljoni euro saamiseks suunatakse terviseametile tänavuse lisaeelarve ülejääk, mis on tekkinud vaktsiinide ostmiseks planeeritud rahast.

Ühtlasi andis valitsus nõusoleku, et Eesti Haigekassa soetatavate ja haiglate kasutusse suunatavate Covid-19 ravimite kulu 0,35 miljonit eurot kaetakse täiendavalt valitsuse reservist.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles