Sadamasse tagasi pöördunud kruiisilaev töötab taas tõrgeteta

Copy
Huvilistel on võimalik laevatööga tutvuda Baltic Queeni pardal.
Huvilistel on võimalik laevatööga tutvuda Baltic Queeni pardal. Foto: Konstantin Sednev / Postimees

Eile õhtul Tallinnast Stockholmi suundunud Tallinki reisiparvlaev Baltic Queen pidi paar tundi pärast väljumist ühe parda peamasinate juhtimissüsteemi rikke tõttu Tallinna sadamasse tagasi pöörduma. Laev naaseb liinile alates homsest. 

«Otsus lähtesadamasse tagasi pöörduda võeti vastu, kuna laeva kitsustes opereerimiseks on vaja mõlema laevaparda töökorras peamasinaid. Peamasina juhtimissüsteemi rike laeva ega reisijaid ohtu ei seadnud, kuid rikke põhjuste välja selgitamiseks oli vaja kaldaspetsialistide abi, mistõttu peeti vajalikuks tuua laev tagasi Tallinna sadamasse,» sõnas Tallinki kommunikatsioonijuht Katri Link Postimehele. 

Pardal pakuti Tallinki teatel klientidele igakülgset abi ning võimalike lahenduste otsimiste ja korraldamisega tegeleti eilsest õhtust kuni täna varahommikuni. Näiteks võimaldati reisijatele tasuta buffee-õhtusööki kui ka hommikusööki. 

Baltic Queeni kajutid ja koridor.
Baltic Queeni kajutid ja koridor. Foto: Eero Vabamägi/Postimees Grupp

«Esmane prioriteet oli leida reisijatele võimalikult kiiresti parimad alternatiivsed reisimisvõimalused, kui neid oli kiiresti vaja. Teistele leiti lahendused, mis just neile kõige paremini sobisid.»

Täna hommikul vahetati Baltic Queeni peamasinate juhtimissüsteemis rikke põhjustanud elektroonilised komponendid. Pärast peamasinate katsetusi Tallinna sadamas kai ääres ning merel, on kindlaks tehtud, et laeva masinad töötavad tõrgeteta ning Baltic Queen naaseb Tallinna-Stockholmi liinile graafikujärgselt homme õhtul, 24. novembril, teatas Tallink. 

Tagasi üles