L, 28.01.2023

Tallinnas sõidab kolm vanalinnale pühendatud bussi

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Tallinnas sõidab kolm vanalinnale pühendatud bussi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Foto: Andres Raudjalg

Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) renoveeris kolm sõidukit, mille sisemust kaunistavad UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluva Tallinna vanalinna vaated ning kus sõidu ajal saab läbi videofilmi kaasa elada Jüri Kuuskemaa Tallinna legendidele.

«Tallinnas sõidab nüüdseks ringi kokku 6 projektibussi – eelmisel aastal liinile jõudnud loodusebussid ning nüüd Tallinna vanalinnale pühendatud teemabussid,» rääkis TLT juhatuse liige Otto Popel.

Vanalinnale pühendatud busside idee pärineb ühissõidukite kasutajatelt, kes loodusteemaliste projektibusside järel esitasid ideid järgmiste teemabusside loomiseks.

TLT on viimaste aastate jooksul oluliselt uuendanud kogu sõidukiparki, aga jätkuvalt sõidavad linnas ka vanemad ühissõidukid, mille tehniline olukord ning ka visuaalne väljanägemine vajab reisijateveo mugavuse tagamiseks uuendamist.

Foto: Andres Raudjalg

«Busse renoveeriti nii tehniliselt kui ka kasutajamugavusi silmas pidades. Vanadele kulunud bussidele lisati kliimaseadmed ja USB-pistikud, uuendati sisevalgustust ning istmekatteid, mis on nüüd lihtsamini hooldatavad ja püsivad puhtamatena. Reisijate turvalisuse huvides lisasime bussi andurid ja liinivõrgu paremaks planeerimiseks uste juurde loendurid. Bussi sisemust uuendasime terviklikult Tallinna vanalinnast inspireeritud visuaalidega, mis eristuvad tavabussist ning annavad muidu kulunud sõidukile uue elu. Lisaks on bussides ekraanid, kust reisijad saavad sõidu ajal jälgida Jüri Kuuskemaa Tallinna legende,» kirjeldas Popel.

Ta rõhutas, et vanemate – aastaid liinil olnud bussidele uue elu andmine oli oluliselt soodsam kui vana bussi uue bussi vastu vahetamine. «Ehk renoveerides igati korralikke, kuid lihtsalt päevinäinud sõidukeid optimeerime ülalpidamiskulusid ja anname sõidukitele pikema eluea,» nentis Popel.

Märksõnad
Tagasi üles