Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kohtla-Järvel tappis joobes mees oma tuttava

Vangla FOTO: Shutterstock

Kohtla-Järvel Järveküla tee korteris ründas joobes 39-aastane mees konflikti käigus temale tuttavat 50-aastast meest, kes suri saadud vigastusse kohapeal. Politsei pidas mehe kinni.

«Tegu on inimestega, kes on politseile oma probleemse käitumise ja alkoholi kuritarvitamise poolest varasemast tuttavad,» ütles Ida prefektuuri operatiivjuht Andreas Kliimant.

Juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku tapmist käsitleva paragrahvi alusel. Kriminaalmenetlust juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

«Enamik tapmisi pannaksegi toime joobes peaga hetkeliste olmetülide ajendil, kui ühise alkoholitarvitamise käigus tekkinud konflikti lahendamiseks haaratakse esimene kätte juhtuv terariistana kasutatav ese,» rääkis Kliimant.

«Alkoholi liigtarbimine võimendab tihti inimeste riskikäitumist, mille tulemusena ei suudeta enam ümbritsevat adekvaatselt hinnata,» nentis Kliimant. «Mõtlematutel ja hetkeemotsiooni ajel toime pandud tegudel võivad olla traagilised tagajärjed, mis mõjutavad lisaks ohvrile sügavalt paljude lähedaste inimeste elu,» lisas ta.

Käesoleva aasta jooksul on toime pandud 16 tapmist ja viis mõrva.

Tagasi üles
Back