P, 5.02.2023

Palk liiga väike? Saatejuht avastas äpitakso rooli tagant rahvasaadik Martin Repinski

Sven Randlaid
, ajakirjanik
Palk liiga väike? Saatejuht avastas äpitakso rooli tagant rahvasaadik Martin Repinski
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 12
Martin Repinski.
Martin Repinski. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Tööreisiks Bolti äpitakso tellinud «Ringvaate» saatejuht Marko Reikop avastas üllatuseks auto roolist riigikogu liikme ja endise ministri Martin Repinski (Keskerakond).

Loomulikult ei jätnud Reikop kasutamata võimalust uurida, mis paneb rahvasaadikut, kelle keskmine palk on üle 4300 euro, taksot sõitma. Repinski sõnul pakub talle huvi, kuidas äpitaksondus seestpoolt välja näeb. «Ja loomulikult ka raha ei ole viimane põhjus. Mina kasutan seda kõike, mida siin teenin, investeeringuteks. Olen võtnud endale sellise eesmärgi,» põhjendas Repinski.

Ta möönis, et rahvasaadiku palk on küll kõrge, ent lisas, et raha pole kunagi palju.

Keskerakonna fraktsiooni kuuluv Repinski sõidab enda sõnul taksot viiendat päeva ning on selle ajaga teinud umbes 120 sõitu. Reisijad üldiselt tunnevad ta ära ja nii mõnigi on väga üllatunud. «Mingis mõttes on see ka riigikogu liikme töö, et inimestega suhelda ja see õnnestub sellise töö tegemisel väga hästi,» arvas ta.

Repinski pidas vajalikuks rõhutada, et ta ei võta oma universaalkerega Škoda liisinguks kuluhüvitisi ja auto tuleb endal välja maksta. Ent seda, palju taksosõitmisega teenib, ei soovinud Repinski avaldada. Ta tõdes vaid, et sellega on võimalik teenida «normaalselt». «Isegi kui riigikogu liige ütleb, et teenib sellega hästi, siis teenib tõesti hästi,» märkis ta.

Küsimusele, kas Keskerakonna esimees Jüri Ratas teab Repinski sõitudest, vastas rahvasaadik, et küllap Ratas saab ka nüüd televiisorist teada.

Märksõnad
Tagasi üles