L, 2.07.2022

Transpordiamet: teehooldus võtab paratamatult aega

BNS
Transpordiamet: teehooldus võtab paratamatult aega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lumesahk tuisus.
Lumesahk tuisus. Foto: Margus Ansu

Transpordiamet palub sõidukijuhtidel arvestada, et teehooldus võtab paratamatult aega ning kohati pole libedusest pääsu.

Libedatõrjeks ja lumelükkamiseks on valmis 536 ühikut tehnikat, millest baasautosid on 227, patrullautosid 99, traktoreid 139, teehöövleid 46 ja lisaks veel 25 erinevat masinat.

«Meie baasauod on nähtavad ka liiklusäpis Waze, mis annab hoiatuse kui hooldeauto on läheduses. Loodame, et juhid arvestavad teehooldajatega ja ei hakka vägisi mööda sõitma kolonnist, mille esimeseks autoks on sahk,» selgitas transpordiameti taristu haldamise teenistuse direktor Raido Randmaa.

Riigiteede hooldust teevad ettevõtjad 16 hooldelepingu alusel. Lepingute täitmise üle teevad järelevalvet transpordiameti spetsialistid, kes kontrollivad saavutatud teeseisundit. Järelevalve tegemisel on abiks 78 teeilmajaama ja 98 -kaamerat ning hooldetehnikal paiknevad GPS-seiresüsteemid.

Ilmaprognoosi kohaselt sajab lähemate päevade jooksul lund ja kraadiklaasi näit püsib 0-kraadist allpool. Libeduseoht teedel on väga suur. 

Naastrehvide kasutamine on lubatud alates 15. oktoobrist, talverehvid peavad kõikidel sõiduautodel all olema hiljemalt 1. detsembriks. 

«Soovitame enne sõidu alustamist vaadata teeolusid portaalist tarktee.ee. Kindlasti tuleb sõidukijuhtidel üle vaadata oma auto ja selle varustus. Oluline on sõita tehniliselt korras ja talvehooajaks ettevalmistatud sõidukiga. Kontrollida, et pidurid, tuled ja kojamehed oleksid töökorras,» märkis transpordiamet.

Märksõnad
Tagasi üles