Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Euroopa konservatiivid: Euroopa Liidu institutsioonidel ei tohi olla rahvusriikide poliitika kujundamisel ülimuslikku rolli

FOTO: EKRE

Varssavis toimus Euroopa konservatiivsete poliitikute kohtumine (The Warsaw Summit. Conservative leaders of Europe), millel osalesid ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme ja EKRE saadik Euroopa Parlamendis Jaak Madison.

Osalejate hulgas olid ka Ungari peaminister Viktor Orban, Poola peaminister Mateusz Morawiecki, Prantsusmaa Rahvusrinde juht Marine Le Pen ja Belgia flaami rahvuslaste partei Vlaams Belang esimees Tom Van Grieken.

«Kohtumisel jagavad osalejad ühist sügavat veendumust, et Euroopa Liidu moodustavad vabad ning võrdsed rahvusriigid, keda seob tihe koostöö mitmes erinevas valdkonnas. Sama veendumust jagavad ka miljonid inimesed kõigis ELi liikmesriikides. Ainult niisugust koostöömudelit järgides on võimalik säästa Euroopat edasistest kriisidest ja pingetest ning peatada murettekitav mõte Euroopa Liidust, mida juhib isehakanud eliit,» seisab osalejate ühisavalduses.

«Kohtumisel ei ole osalejad nõus ELi õiguse meelevaldse rakendamisega, mida tehakse aluslepinguid väänates või lausa rikkudes. Täielik demokraatlik legitiimsus on ainult iga riigi suveräänsetel institutsioonidel. Euroopa Liidu institutsioonidel ei ole samasugust legitiimsust ja seetõttu ei tohi neil olla rahvusriikide poliitika kujundamisel mingit ülimuslikku rolli. Samuti ei tohi ELi institutsioonid muutuda sotsiaalse ümberkorraldamise eestvedajaks eesmärgiga luua n-ö uus Euroopa rahvas. Kontseptsiooni niisugusest rahvast ei ole kunagi eksisteerinud, seda ei eksisteeri praegu ega hakka ka tulevikus eksisteerima.»

Kohtumisel kinnitasid osalejad oma valmisolekut teha erinevatel tasanditel ja erinevatel foorumitel solidaarsuse vaimus koostööd kõigi parteide ja organisatsioonidega, kellel on südames Euroopa ainulaadne pärand ning rahvusriikide Euroopa.

Osalejad arutlesid ka selle üle, kuidas tihendada koostööd neid Euroopa Parlamendis esindavate parteide vahel, organiseerida ühiskoosolekuid ja hääletada ühtemoodi olulistes küsimustes, mis puudutavad näiteks liikmesriikide suveräänsuse kaitset või illegaalset immigratsiooni.

Ühtlasi lepiti kokku, et paari kuu pärast toimub järgmine kohtumine Hispaanias, seda vastusena liberaalsete ringkondade algatatud debatile Euroopa tuleviku üle.

Tagasi üles
Back