R, 1.12.2023

Pealinna lumeuputus tõi kaasa vana vaidluse: kes peaks vastutama kõnniteede korrashoiu eest?

Anna Ploompuu
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Praegu tuleb Tallinnas lume- ja libedusetõrjega tegeleda kinnistuomanikel.
Praegu tuleb Tallinnas lume- ja libedusetõrjega tegeleda kinnistuomanikel. Foto: Mihkel Maripuu

Ootamatult maha sadanud paks lumi tõi taas esile suvel riigikogu sahtlisse peitu pandud arutelu: kes peaks vastutama kõnniteede korrashoiu eest?

Tänavu kevadel algatasid nii sotsiaaldemokraadid kui ka Isamaa riigikogus kaks sama sisuga eelnõu: vabastada koduomanikud omavalitsustele kuuluvate kõnniteede koristamise kohustusest. Mõlemad eelnõud läbisid riigikogus esimese lugemise, kuid jäid pärast seda komisjoni sahtlisse.

Hiljuti pakkus Isamaa ka Tallinna volikogus välja, et linn võtku kõigi kõnniteede hooldus enda peale, nagu on näiteks Võrus ja Rakveres. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart seda võimalikuks ei pidanud: ettevõtmisele kuluks kümme miljonit eurot, samuti tuleks leida talveperioodiks 1500 ajutist töötajat. Valdkonna eest vastutava abilinnapea Vladimir Sveti sõnul pole ta saanud poliitikutelt selget vastust, mille arvelt see raha võtta.

Vajab seadusemuudatust

Isamaa algatusega ei kipu kaasa minema ka sotsid. Sotsiaaldemokraat Raimond Kaljulaid ütles, et probleemi ei ole võimalik lahendada Tallinna volikogu tasemel, vaid tuleks teha seadusemuudatus, mis vabastaks koduomanikud sellest kohustusest üle Eesti. Ehkki tegu on parlamendi opositsioonierakondade algatustega, ei tohiks Kaljulaidi sõnul koalitsioon takistada nende eelnõude menetlemist.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles