PM VIDEO President Alar Karis poliitilistel põhjustel Pekingi olümpiamängudele ei lähe (19)

Andres Einmann
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Copy

President Alar Karis ei lähe poliitilistel põhjustel kohale veebruaris Hiina pealinnas algavatele Pekingi taliolümpiamängudele.

Otepääl kahevõistluse MK-etappi vaatamas käinud Karis ütles täna intervjuus Kanal 2 otse-eetris, et ta otsustas koos teiste lähiriikide riigipeadega Pekingi olümpiamängudele mitte minna.

Reedel kirjutas Postimees, et veebruaris peetavate Pekingi taliolümpiamängude eel on nii Ameerika Ühendriigid, Suurbritannia kui Austraalia andnud teada, et on kuulutanud suurvõistlusele diplomaatilise boikoti ehk ühtegi nende riikide ametnikku või kõrget juhti sinna ei lähe.

Kolm riiki kuulutasid välja diplomaatilise boikoti, sest Hiinas on suuri probleeme inimõiguste järgimisega. Samas ei soovi keegi röövida sportlastelt võimalust võistelda olümpiamängudel.

«Ma ei arva, et sportlik boikott oleks mõistlik lahendus. Siis jääbki järele ainult valitsuse poliitika,» põhjendas Reutersile otsust Briti peaminister Boris Johnson.

Hiinlaste enda sõnul pole nemad midagi valesti teinud. «Kedagi ei huvita, kas nad tulevad või ei,» sõnas Hiina välisministeeriumi kõneisik Wang Wenbin reedel.

Tagasi üles