P, 2.10.2022

Annetatatud raha ei pruugi alati kokku lepitud kohta jõuda

Annetatatud raha ei pruugi alati kokku lepitud kohta jõuda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Seljaajukasvajaga võidelnud Tony toetuseks koguti lühikese ajaga 177 000 eurot.
Seljaajukasvajaga võidelnud Tony toetuseks koguti lühikese ajaga 177 000 eurot. Foto: Erakogu

Seljaajukasvajaga võidelnud Tony Aasalaiu raviks kogusid eestlased möödunud suvel üle 170 000 euro, pärast rasket võitlust haigusega noormees kahjuks suri. Tema perekond oli enne annetuskampaaniat lubanud, et kui nad peaksid raviks vajaliku summa imekombel kokku saama ja sealt midagi üle jääb, annetavad nad selle raha edasi vähi­liidule.

Pärast Tony lahkumist hakkasid mitmed annetajad huvi tundma, mis siis sai ülejäänud rahast, mida oli väidetavalt 30 000 eurot.

Tony raviteekonda kajastaval Facebooki lehel selgitas perekond, et nad plaanivad alles jäänud annetusraha eest viia ellu lahkunud noormehe unistuse – panna püsti restoran. Kuna aga raha annetati siiski raviks, mitte ettevõtluse alustamiseks, tekitas see paljudes rahulolematust.

Kolm päeva hiljem teatas perekond, et on teinud vähiravifondile Kingitud Elu 5400 euro suuruse annetuse.

Politsei- ja piirivalveameti kommunikatsiooniosakonna politseikapten Maarja Punak nentis, et tema töös on olnud mõni juhtum, kus inimesed on kogunud sotsiaalmeedias raha eesmärgiga tasuda enda või oma lähedase ravikulud, kuid tegelikult soovitakse niiviisi alusetult rikastuda ja haiget polegi olemas. Tema hinnangul tuleks selliste olukordade vältimiseks teha annetusi organisatsioonide ja fondide kaudu, kus kontrollitakse, et inimene tõesti abi vajab.

Märksõnad
Tagasi üles