E, 25.09.2023

Lõuna-Korea valitsus annab armu ekspresident Parkile

Facebook
Comments
Park Geun-hye 2017. aastal Souli kohtusse saabumas.
Park Geun-hye 2017. aastal Souli kohtusse saabumas. Foto: Kim Hong-ji/Scanpix

Lõuna-Korea valitsus teatas reedel, et annab armu endisele presidendile Park Geun-hyele.

Ekspresident istub vanglas korruptsiooni eest.

Justiitsministeerium teadaande kohaselt on Parkile armuandmine suunatud rahvusliku ühtsuse edendamisele koroonaviiruse pandeemia põhjustatud raskustes.

Park arreteeriti ja saadeti vanglasse 2017. aastal pärast seda, kui ta pärast korruptsiooniskandaali, mis kutsus esile kuid kestnud massilisi tänavameeleavaldusi, ametist tagandati.

Aastatel 2013-2016 võimul olnud Park mõisteti süüdi koostöös kauaaegse usaldusisikuga miljonitesse dollaritesse ulatuva altkäemaksu võtmises ning firmadelt, seal hulgas Samsungilt raha välja pressimises.

Samuti mõisteti ta süüdi igakuiste ebaseaduslike maksete vastuvõtmises oma luurejuhtidelt, kes suunasid maksed kõrvale luureagentuuride eelarvest.

Praegu 68-aastane Park on Lõuna-Koread aastatel 1963-1979 valitsenud diktaator Park Chung-hee tütar ja ta oli esimene Lõuna-Korea naispresident.

Park tagandati 2016. aasta detsembris parlamendihääletusega ja kõrvaldati ametlikult kohalt 2017. aasta märtsis. Endise riigipeaga seotud skandaalid vallandasid kuid kestnud tänavarahutused, millest võtsid osa miljonid inimesed.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles