K, 1.02.2023

Prokurör taotleb inimestele otsa sõitnud autojuhi vahistamist

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Prokurör taotleb inimestele otsa sõitnud autojuhi vahistamist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 10
Õnnetuspaik Änaris.
Õnnetuspaik Änaris. Foto: Dmitri Kotjuh

Lääne ringkonnaprokuratuuri prokurör Merike Lugna taotleb Änaris inimestele otsa sõitnud autojuhi vahi alla võtmist.

Politsei pidas mehe 48 tunniks kinni laupäeval ning pühapäeval taotleb prokurör mehe kohtueelse uurimise ajaks vahi alla võtmist. Kohus peaks selle kohta määruse tegema veel pühapäeva jooksul, ütles prokuratuuri pressiesindaja BNSile.

«Seni kogutud tõendite põhjal on selgunud, et üks seltskond liikus vahetult enne südaööd kõrvalasuvast majast õue, et uus aasta ilutulestikku lastes vastu võtta. Ilutulestikku lasid nad nii tee kõrval põllul kui ka tee ääres. Paraku olid inimesed ilutulestiku laskmise ajal sõidutee peal ja ei pannud tähele neile lähenevat sõiduautot,» rääkis prokurör.

«Küll aga on autojuhi kohustus olla autot juhtides kaine ja valida ilmastikuoludele vastav sõidukiirus, mis võimaldaks ka halva nähtavuse korral võimalikele ohtudele reageerida, sest inimesed on liikluses oluliselt kaitsetumad kui autod,» ütles Lugna.

«On äärmiselt kurb, et aastavahetuse tähistamine asendus väikese poisi lähedastel leinaga ja teistel autolt löögi saanutel raskete vigastustega. Uurimine ei too kahjuks kuidagi tagasi väikest last, aga annab loodetavasti vastuse küsimusele, kuidas niivõrd traagiline õnnetus juhtuda sai,» lisas prokurör.

Ränk õnnetus juhtus südaöö paiku Türi vallas Änari külas Kirna-Virika-Änari maantee seitsmendal kilomeetril, kus jalakäijatele otsa sõitnud Volvo surmas kaheaastase poisi ning vigastas raskelt nelja täiskasvanut.

Sõiduauto Volvo liikus sirgel teel suunaga Änari poole ning põrkas kokku esialgsetel andmetel sõiduteel olnud inimestega. Kokkupõrge oli sedavõrd raske, et hukkus kaheaastane poiss. Esialgsetel andmetel viidi raskes seisundis haiglasse 31-aastane naine, 33-aastane naine, 36-aastane mees ning 37-aastane mees. Volvot juhtinud 36-aastase mehe vaatas kiirabi üle sündmuskohal, haiglasse viimist ta ei vajanud.

Õnnetuse hetkel olid autos veel kaasreisijad, kaks last, nemad viidi haiglasse tervisekontrolliks. Vigastusi neil ei olnud. Õnnetuspaigas oli tänu tugevale udule halb nähtavus ning teeolud olid talvised. Õnnetuspaigas oli lubatud suurim sõidukiirus 90 km/h. Uurimine selgitab, kui suur oli õnnetuses osalenud Volvo sõidukiirus.

Volvot juhtinud mehel tuvastati joove, mille suurus jääb alla kriminaalse joobe. Volvot juhtinud mehel oli kehtiv juhtimisõigus, autol olid all naastrehvid.

Lääne prefektuuri operatiivjuht Margo Peters avaldas siirast kaastunnet hukkunud lapse lähedastele ning nentis, et sõiduki juhtimine alkoholi tarvitanuna on lubamatu ning võib lõppeda äärmiselt traagiliselt.

«Enne sõiduki juhtima asumist peab olema kindel enda kainuses, rooli taha ei tohi lubada ka joobetunnustega sõpra või tuttavat. Äärmiselt oluline on valida ka teeoludele vastav sõidukiirus, kindlasti ei pea raskete ilmastikuolude korral sõitma lubatud suurima piirkiirusega,» ütles Peters.

Märksõnad
Tagasi üles