K, 7.06.2023

Keskkriminaalpolitsei pidas altkäemaksu andmises kahtlustatavana kinni endise siseministri Ain Seppiku

Margus Paaliste
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments 23
Ain Seppik.
Ain Seppik. Foto: Marianne Loorents / Virumaa Teataja

Keskkriminaalpolitsei pidas teisipäeval kinni endise siseministri Ain Seppiku koos poegade Siimu ja Suleviga, keda kõiki kahtlustatakse altkäemaksu andmises. Kahtlustuse järgi lubati altkäemaksu enam kui 100 000 eurot, millest 25 000 on üle antud, teatas keskkriminaalpolitsei.

Lisaks eelmainitutele peeti kinni 56-aastane Indrek, kellele esitati altkäemaksu vahendamise kahtlustus.

Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juht Leho Lauri sõnul viitavad kriminaalmenetluses seni kogutud andmed, et kahtlustatavad soovisid altkäemaksu kaudu saavutada pankrotimenetluses neile soodsa lõpplahendi ning välistada hagide esitamine nende endi vastu.

«Ei saa aktsepteerida olukorda, kus keegi pääseb vastutusest, sest on omale eelispositsiooni ostnud. Politsei uurib altkäemaksuga seotud vihjeid ja kuritegusid tõsiselt, et anda selge signaal, et ebaausatel võtetel ei ole Eestis kohta ning kutsume üles altkäemaksu pakkumisest või küsimisest teavitama,» ütles Laur.

Riigiprokurör Sigrid Nurm selgitas, et korruptsioonikuritegudes kasutatakse enda tegevuse varjamiseks üha keerukamaid võtteid. «Kasutatakse variisikuid ja äriühingute omanikuvahetust, et seost tegelike kasusaajate ning äriühinguga seotud otsuste ja protsesside vahel varjatuna hoida. Pankrotimenetlus, kui kohtu poolt kontrollitav menetlus, peab toimuma ausalt ja läbipaistvalt ning igasuguse osapoolte mõjutamiseta.»

«Pankrotimenetlus kaitseb eelkõige võlausaldajate huve ning inimesed, kes üritavad pankrotimenetlust kuritarvitades kahjustada pankrotimenetluse teisi liikmeid, peavad vastutama seaduses ettenähtud ulatuses oma seniste otsuste eest. Kuritegelike ja hea tavaga vastuolus olevate võtetega vastutusest kõrvalehoidumine ei ole ühelgi juhul aktsepteeritav ning kahjustab majanduskeskkonda ning usaldust pankrotimenetluste vastu,» lausus Nurm ning lisas, et sarnaste kaasuste järgi on hea meel tõdeda, et ühiskonna ootused ausale ja läbipaistvale asjaajamisele on üha suuremad.

Kaks kahtlustatavat, Siim ja Indrek on jätkuvalt kinni peetud ning kaks inimest, Ain ja Sulev viibivad praeguseks vabaduses.

Menetlust viib riigiprokuratuuri juhtimisel läbi keskkriminaalpolitsei.

Eksminister Seppikut ei ole Postimehel õnnestunud kätte saada.

Ain Seppik kuulus aastatel 1998-2012 Keskerakonna ridadesse. Sinna ajavahemikku jääb ka ametiaeg siseministrina Siim Kallase valitsuses aastatel 2002-2003. Alates 2013. aastast kuulub Seppik Reformierakonda.

Facebook Twitter
Comments 23

Märksõnad

Tagasi üles