L, 2.07.2022

Tallinna volikogu saab auditijuhi

NN
Tallinna volikogu saab auditijuhi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jevgeni Ossinovski on seni olnud parlamendis üks häälekamaid keskkonnateemadel rääkijaid.
Jevgeni Ossinovski on seni olnud parlamendis üks häälekamaid keskkonnateemadel rääkijaid. Foto: Madis Veltman

Tallinna linnavolikogu kantselei koosseisu luuakse siseaudiitori pädevusega auditijuhi ametikoht, kelle ülesanne on koos volikogu revisjonikomisjoniga töötada selle nimel, et linna toimimine oleks seaduslik, heaperemehelik ja tulemuslik.

Linnavolikogu esimees Jevgeni Ossinovski märkis, et revisjonikomisjoni pädevuse suurendamine on kogu linnasüsteemi huvides. «Tänavuses linnaeelarves on ette nähtud rahalised vahendid väliste auditite tellimiseks, samuti auditijuhi ametikoha loomiseks. Need sammud annavad revisjonikomisjonile jõudu juurde. Auditijuhi ülesanne on aidata komisjonil teha järelevalvet linna ressursside kasutamise efektiivsuse üle,» ütles Ossinovski.

Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul ootavad linnakodanikud, et üle miljardi suuruse eelarvega Tallinnas kasutatakse raha tulemuslikult ja ausalt. «Selle kindluse jaoks on tugevam volikogu revisjonikomisjon asendamatu institutsioon,» lisas Reinsalu.

Volikogu revisjonikomisjon kontrollib linnavalitsuse ja linna ametiasutuste tegevuse vastavust riigi ja linna õigusaktidele. Auditijuht juhib kontrollitalituse tööd ja toetab komisjoni kontrollide kavandamisel, läbiviimisel, tulemuste analüüsimisel. Töö hõlmab ka õigusaktide eelnõude, aruannete ja analüüside koostamist.

Auditijuhi ametikohale saab kandideerida kuni 28. jaanuarini.

Märksõnad
Tagasi üles