Valitsus loodab, et riigikogu lahendab energiahüvitise tööõnnetuse ruttu (4)

Brita-Maria Alas
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Copy
Justiitsminister Maris Lauri sõnul ei osatud ette näha, et selline olukord võib tekkida.
Justiitsminister Maris Lauri sõnul ei osatud ette näha, et selline olukord võib tekkida. Foto: Remo Tõnismäe

Energiahüvitist rahandusministeeriumis välja töötades unustati ära, et see võib jalgu jääda täitemenetluse seadusele. Tekkinud on olukord, kus kohtutäituritel ei jää muud üle kui võlgnikele laekuv energiahüvitis arestida, ning nüüd loodab valitsus, et riigikogu aitab võimalikult kiiresti kaasa vigade parandusele.

Justiitsminister Maris Lauri (RE) sõnul ei soovinud valitsus kindlasti, et raha võlgade katteks läheks. «Seadusandja ei saanud ette näha, et selline vajadus võib kunagi tekkida. Mis aga ei tähenda, et me nüüd, kui elu kitsaskoha kätte näitab, seda teha ei saaks,» sõnas ta. «Kuna tavapärane seadusprotsess on siiski suhteliselt pikk, siis loodan, et riigikogu teeb selle muudatuse kiiresti, kasutades seaduspäraseid eelnõu menetlust lühendavaid viise,» avaldas ta lootust.

«Kohe kui saime probleemist teadlikuks, tegi justiitsministeerium kiiresti eelnõu, mille jõustumisel leevendusmeetmena makstavat toetust võla katteks arestida ei saa,» täpsustas peaminister Kaja Kallas (RE), kelle sõnul plaanitakse eelnõuga kiiresti edasi liikuda. «Oluline on, et inimesed saaksid abi,» kinnitas ta Postimehele.

Märksõnad

Tagasi üles