P, 3.07.2022
INTERVJUU ⟩ Kaja Kallas: me soovime olukorda lahendada
Peaminister Kaja Kallas leidis aega, et koalitsioonipartneriga kohtuda, ning kinnitab, et mõlemad aduvad olukorra tõsidust ja soovivad leida lahendust. Ent esmalt on tema sõnul vaja selgeks teha, kus on probleem, mida praegused meetmed ei lahenda. Foto: Remo Tõnismäe
Ulla Länts
, ajakirjanik
Kaja Kallas: me soovime olukorda lahendada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 37

Esmaspäeval koguneb koalitsiooninõukogu, et arutada, mis saab energiahinna tõusu hüvitamisest. Peaminister Kaja Kallas (RE) kinnitas, et tehakse kõik endast olenev, et kokkuleppele jõuda.

Kui palju peeti nädalavahetusel konsultatsioone?

Meil käisid pidevad konsultatsioonid mitme osapoolega, nende hulgas [koalitsioonipartneri Keskerakonna esimehe] Jüri Ratasega.

Kas uus nädal võiks tuua selgust, mis saab energiahinna tõusu täiendavast kompenseerimisest? Kas esmaspäeval võiks koalitsiooninõukogus olla laual konkreetsed ettepanekud?

Oleme selle nimel töötanud terve nädalavahetuse, arutanud kõiki elektrituru kitsaskohti, vaaginud, kuidas oleks võimalik pakkuda soodsamaid hindu, ja uurinud, kuidas elektrimüüjad saaksid seda teha. Eriti puudutab see fikseeritud elektrihinda eratarbijatele.

Oleme võtnud fookusesse ka selle, et juriidilistel isikutel on tekkinud seoses elektrihinna tõusuga likviidsuse probleeme, ja mõelnud, kuidas seda lahendada, kuidas pakkuda neile abi, et ei tekiks lumepalli, et ühed arved jäävad maksmata ja sellest

Märksõnad
Tagasi üles