N, 5.10.2023

Enda väitel rahahädas ERR avas uue veebikanali noortele

BNS
Facebook
Comments 2
ERR avas veebikanalil Jupiter noortele mõeldes uue lehe IO.
ERR avas veebikanalil Jupiter noortele mõeldes uue lehe IO. Foto: Kuvatõmmis

Ajal, mil Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) juht Erik Roose kinnitab, et asutus on suures rahahädas, avas ERRi veebikanal Jupiter noortele mõeldes uue lehe IO, kuhu koondub noori kõnetav meelelahutus- ja kultuurisisu sarjade, filmide ja audiomaterjali näol.

Veebilehelt jupiter.err.ee/io leiab pidevalt täieneva valiku noortesarjadest, filmidest ja maailma avardavatest dokumentaalfimidest, aga ka kontsertidest ja audioraamatutest.

«Noored naudivad audiovisuaalset sisu aina sagedamini rahvusvaheliste platvormide kaudu. IO lõime sooviga pakkuda neile alternatiivina kvaliteetset eestikeelset ja eesti keelde tõlgitud sisu,» märkis Jupiteri peatoimetaja ja ERRi hanketoimetuse juht Toomas Luhats.

Ta lisas, et IO lehelt leiab kõrvuti rahvusvahelise hankesisuga Eestis aastate jooksul toodetud sisu, mis kõnetab noori aegumatute teemadega. Näiteks on lehel täismahus vaadatav nii BBC sari «Normaalsed inimesed» kui ka kodumaine noortesari «Miks mitte?!».

Lehele koondatud sisu on suunatud noortele vanuses alates 15. eluaastast. IO pakub ka harivat ja kooliõpet toetavat sisu, sealhulgas «Ööülikooli» saated, teadussaated ja kirjandusklassikasse kuuluvad järjejutud ning kuuldemängud.

IO lehele on lisandumas ka eksklusiivset noortele suunatud sisu, mida pole tele- või raadioeetris seni esitletud. Juba veebruari alguses tuleb lehel näitamisele uus noortesari «Minu moodne elu», mis on musta huumoriga vürtsitatud kasvamiselugu 16-aastasest Bethanyst.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles