Rannamõisa tee laiendamine leevendaks Haabersti ummikuid

Kui praegu lõpeb Rannamõisa tee üks sõidurada pöördega ostukeskuste juurde, siis tulevikus peaks see kulgema kuni Lõuka tänavani.

FOTO: Mihkel Maripuu

Tipptundidel Haabersti ringteel tekkivaid tohutuid ummikuid võib mingilgi määral leevendada Rannamõisa tee linnast väljuval suunal ühe sõiduraja lisamine.Haabersti linnaosa vanem Viktor Vassiljev kinnitas, et linnaosa kõik 40 650 elanikku ootavad pikisilmi, millal Haabersti ristmiku ummikud natukenegi väheneksid. Sama soovivad ilmselt kõik teisedki, kes peavad tipptundidel ristmikku läbima.«Haabersti on viimased kolm-neli aastat olnud tõenäoliselt Tallinna kõige kiiremini kasvav linnaosa ning Haabersti ring on üks meie valulapsi,» tõdes Vassiljev. «Üle selle ristmiku sõidavad ka Tabasalus, Murastes ning mujal sealkandis elavad inimesed. Õhtuti viie paiku võid loomaaia ja ristmiku vahel pool tundi seista.»Linnaosavanem kinnitas, et loomulikult saab Haabersti ristmikul lahedalt sõita alles siis, kui lõpuks kerkib sinna juba ammu kavandatud mitmetasandiline liiklussõlm. See vajab aga eelkõige poliitilist otsust, mida siiani ei ole.Vassiljevi sõnul aitaks olukorda natukenegi parandada Haabersti ringile suunduvate teede kõpitsemine.    Liiklusasjatundjate hinnangul oleks üks lahendus teha Rannamõisa tee linnast väljuv suund Haabersti ringist kuni Vana-Rannamõisa tee ja Lõuka tänava ristmikuni kaherajaliseks. See elavdaks autode liikumist ringteel ning vähendaks tipptundidel üüratuid ummikuid.Tallinna transpordiameti asjatundjad koostasidki uuringu põhjal liikluskorralduse eskiislahenduse, mille järgi tuleks Rannamõisa teel linnast väljuval suunal pikendada kahte sõidurada Lõuka tänava ja Vana-Rannamõisa tee ristmikuni. Praegu lõpeb see Haabersti ringilt algav teelõik ostukeskuste juurde pööramisega.Transpordiameti peaspetsialist Vello Lõugas kinnitas, et eelmisel nädalal oli kommunaalametis tõesti uue liikluskorralduse üle arutelu, kuid mingit otsust veel pole. Eskiis on valmis, kuid projekteerimise alustamine ning ehitamine sõltub juba linnaeelarve rahast.


«Selge, et niisugust lahendust oleks vaja juba nüüd, aga rahaga on alati kitsas, mistõttu kohe alustada ei saa kuidagi,» tõdes Lõugas.Kommunaalameti juhataja asetäitja Peep Koppel ütles, et Haabersti ristmiku ja selle ümbruse liikluskorralduse muutmise eskiis on tõesti olemas, kuid projekteerimiskonkurssi ei ole veel välja kuulutatud. Kas selleni tänavu jõutaksegi, pole teada, sest eskiisis on tema sõnul hulk küsitavusi. Näiteks ei ole arvestatud tänavaaluste torude-kaablitega. Esialgu puudub ka hinnang, kui palju ehitus maksma võiks minna.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles