Veebruaris tuleb pea 75 000 inimesel uuendada oma Covid-19 digitõend (2)

Loora-Elisabet Lomp
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Copy
Covid-19 digitõend
Covid-19 digitõend Foto: Eero Vabamägi

Veebruari jooksul peab oma vaktsineerimistõendit pikendama ligi 75 000 inimest, kel viimasest vaktsineerimisest on möödas enam kui 270 päeva.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskus (TEHIK) tuletab meelde, et alates 1. veebruarist kehtivad Eestis ja teistes Euroopa Liidu riikides esmase vaktsineerimise tõendid üheksa kuud senise 12 kuu asemel. 1. veebruaril aegub vaktsineerimistõend 19 600 inimesel.

Oma tõendi kehtivust saab kontrollida veebirakendusega kontroll.digilugu.ee.

Vähemalt kahe doosiga vaktsineeritud läbipõdenud saavad veebruaris endale www.digilugu.ee uue märgistusega tõendi luua. Enda tervise kaitsmiseks ja tõendi pikendamiseks tuleks teha tõhustusdoos ning luua patsiendiportaalis digilugu.ee uus vaktsineerimistõend. Tõhustusdoosi järel tehtud tõend kehtib 12 kuud ehk 365 päeva pärast tõhustustoosi tegemist.

«Neil, kelle tõend lühema kehtivusaja tõttu aegub, tasub teha tõhustusdoos, mis annab kaitse raske haigestumise eest ja võimaluse luua patsiendiportaalis uus, pikema kehtivusajaga vaktsineerimistõend,» selgitas sotsiaalministeeriumi e-teenuste arengu ja innovatsiooni valdkonna nõunik Aurora Ursula Joala.

Neil, kes on koos tõhustusdoosiga saanud kaks süsti, näiteks viiruse läbipõdenud, tuleb alates veebruarist tõendit uuendada, et saada sinna märge tõhustusdoosi kohta.

Tõendite tehnilise lahenduse looja TEHIK on praeguseks teavitanud juba ligi 200 000 inimest, kes peaksid oma vaktsineerimistõendit uuendama.

«Kui seni teavitasime inimesi, kelle vaktsineerimistõendid ei sobinud enam reisimiseks, siis veebruari keskpaigast hakkame tõendite aegumise kohta infot saatma kõigile,» ütles TEHIKu tervisetalituse juht Tõnis Jaagus. Personaalne teavitus saadetakse eesti.ee lehe kaudu kõigepealt 30 päeva ja siis kaks päeva enne Covidi tõendi kehtivuse kaotamist.

Tõendi kehtivust saab arvutada alates viimasest vaktsineerimise kuupäevast või vaktsineeri.ee veebilehel oleva kalkulaatoriga ning skaneerides tõendil olevat QR-koodi aadressil kontroll.digilugu.ee.

Ka haigekassa saadab vanusegruppide kaupa SMS-teavitusi inimestele, kellel on käes tõhustusdoosi tegemise aeg ja kelle kontaktandmed on riigil olemas.

Kuidas tõendit uuendada?

  1. Sisene patsiendiportaali digilugu.ee ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID-ga 
  2. Vajuta vasakul rohelisele nupule «ELi digitaalsed Covidi tõendid»
  3. Vajuta nupule «Alusta ELi digitaalse Covidi tõendi loomist»
  4. Vali lehe all rippmenüüst tõend (ELi digitaalne Covidi immuniseerimise tõend) ja vajuta nuppu «Edasi»
  5. Salvesta või prindi tõend.

Covid-19 vaktsiini tõhustusdoosi saab teha ette registreerides oma perearsti juures, haiglates, erakliinikute vaktsineerimispunktides ja apteekides. Avatud on ka eelregistreerimiseta vaktsineerimispunktid kaubanduskeskustes. Vaktsineerimispunktide nimekirja ja lahtiolekuajad leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee.

Eesti eksperdid soovitavad tõhustusdoosi kõigile täiskasvanutele, kellel on vaktsineerimiskuurist möödas vähemalt kolm kuud AstraZeneca, Pfizer/BioNTechi ja Moderna vaktsiini puhul ja kaks kuud Jansseni vaktsiini puhul.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles