L, 1.04.2023

Kuriteokahtlus transpordiametis võib olla seotud bussioksjoni riigihankega

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaitsepolitsei korraldas kolmapäeval transpordiametis läbiotsimise ja kahtlustab, et üks selle osakonnajuht eelistas riigihanke komisjoni liikmena oma elukaaslast.
Kaitsepolitsei korraldas kolmapäeval transpordiametis läbiotsimise ja kahtlustab, et üks selle osakonnajuht eelistas riigihanke komisjoni liikmena oma elukaaslast. Foto: Tairo Lutter

Kaitsepolitseiamet esitas kolmapäeval transpordiameti ühistranspordi osakonna juhatajale Kirke Williamsonile kahtlustuse toimingupiirangu teadvas rikkumises suures ulatuses.

Kahtlustuse kohaselt rikkus 43-aastane Williamson korruptsioonivastasest seadusest tulenevat toimingupiirangut, kui jättis end riigihanke komisjonist taandamata ja tegi teadlikult umbes 200 000 euro suuruse otsuse, mis puudutas temaga seotud inimese erahuve.

«Avalikku võimu tuleb teostada erapooletult, ausalt ja üldiseid huve esikohale seades,» sõnas riigiprokurör Denis Tšasovskih. «Korruptsiooni ennetamiseks ja vältimiseks on kehtestatud piirang, mis keelab ametiisikul otsust teha, kui selle tegemist võib mõjutada ametiisiku enda või temaga seotud inimese oluline erahuvi,» lisas Tšasovskih, kelle sõnul viib uurimist riigiprokuratuuri juhtimisel läbi kaitsepolitseiamet.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles