R, 3.02.2023

Terviseamet ei soovita üleriiklikku distantsõpet

Loora-Elisabet Lomp
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Terviseamet ei soovita üleriiklikku distantsõpet
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Klassiruum koolis. Pilt on illustreeriv.
Klassiruum koolis. Pilt on illustreeriv. Foto: Arvo Meeks

Terviseamet andis kõrge nakatumisega piirkondade omavalitsustele soovituse kaaluda distantsõppele suundumist alates 14. veebruarist.

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma sõnul andis Terviseamet soovituse valitud piirkondadele, kus surve tervishoiusüsteemile on kõige suurem. «Terviseamet ei ole andnud soovitust rakendada üle-eestilist distantsõpet. Amet andis soovituse kõrgema haigestumisega kohalikele omavalitsustele. Nende omavalitsuste koolid, kus on nakkus sees, on mõistlik suunata distantsõppele selleks, et kiirelt vähendada laste haigestumist ja viiruse levikut,» ütles ta.

Soovitus tuleneb kõrgest esmatasandi töökoormusest, intensiivistunud haiglakoormuse kasvust ja kõrgest laste nakatumise arvust, mis põhjustab toimepidevushäireid ka väljaspool tervisesektorit. Lühiajaline distantsõppe rakendamine kõige kõrgema haigestumisega piirkondades aitab katkestada nakkusahelad ja kiirendab laste nakatumise langustrendi. Varasem praktika on näidanud, et kiire haigestumise langus laste hulgas toob kaasa haigestumise languse ka teistes vanusrühmades, vähendades samal ajal tervishoiusüsteemi koormust ja haiglaravile sattuvate inimeste arvu.

«See ei ole midagi erinevat sellest, mida me ka varem teinud oleme ja teeme igapäevaselt – kui näeme, et piirkonnas on probleem, siis juhime tähelepanu ja anname soovituse. Terviseameti regionaalosakonnad annavad igapäevaselt koolidele distantsõppe kooskõlastusi ja sarnaseid soovitusi andsime ka eelmiste koroonalainete tippude ajal,» selgitas Härma.

Väga paljudes piirkondades on koolid juba varasemalt otsustanud distantsõppele minna. Terviseameti põhja regionaalosakond on andnud soovituse Tallinna linnajuhtidele ja Rae, Viimsi ning Saue vallale. Samuti on Terviseameti ida regionaalosakond distantsõpet soovitanud Kohtla-Järve, Kiviõli, Kunda ja Kadrina koolidele.

Prognoosi kohaselt kasvab Covid-19 nakkusega hospitaliseeritute arv järgmise nädala alguses üle 500. Kõrge nakkuse leviku tõttu soovitab Terviseamet vanemaealistel mitte kasutada ühistransporti ja mitte osaleda huvitegevuses ning vältida tipptundide ajal poodide külastamist. Samuti tuleks vältida pereringis kokkupuuteid, eelkõige laste ja vanavanemate-vahelisi kohtumisi.

Märksõnad
Tagasi üles