T, 3.10.2023

PPA: me ei eemalda avalikult koosolekult oma tööd tegevat ajakirjanikku

Alexandra Saarniit
, ajakirjanik
Facebook
Comments 1
Eesti lipu heiskamine Toompeal, Komandandi aias.
Eesti lipu heiskamine Toompeal, Komandandi aias. Foto: Eero Vabamägi/Postimees

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) Põhja prefektuur teatas ühismeedias, et töötavad iga päev selle nimel, et saaksime elada vabas ühiskonnas ja et selle üheks alustalaks on vaba ajakirjandus.

Põhja prefektuur selgitas, et meelsuse avaldamine avalikel koosolekutel on kõigi põhiseaduslik õigus, kui koosolekuid viiakse läbi vastavalt seadusele ja nii, et see on turvaline nii koosolekutel osalejatele kui ka kõrvalistele inimestele.

Avaliku koosoleku korraldaja on vastutav koosoleku rahumeelse läbiviimise eest. Seadus paneb koosoleku korraldajale kohustused, mille täitmata jätmise korral võib järgneda politsei sekkumine. «Politsei ei vali pooli, vaid meie eesmärgiks on tagada turvalisus ning sekkuda ainult seadusest tulenevatel alustel.»

Korrakaitseseaduse paragrahvi 64 kohaselt võib koosoleku korraldaja kohustada koosolekul jämedalt korda rikkuvat isikut koosolekult lahkuma.

Korrakaitseseaduse paragrahvi 71 järgi võib politsei koosolekult eemaldada isiku, kui temast lähtub vahetu kõrgendatud oht, ta õhutab vihkamist, vägivalda või Eesti Vabariigi põhiseadusliku korra vägivaldset muutmist või kui on vaja tõrjuda vahetut ohtu isiku enda elule või kehalisele puutumatusele.

«Politsei ei eemalda avalikult koosolekult rahumeelselt oma tööd tegevat ajakirjanikku ja koosoleku korraldaja ei saa seda ka nõuda. Selgitasime seda ka meeleavalduse korraldajale, kes tänasel Toompeal toimunud avalikul koosolekul ajakirjaniku lahkumist nõudis,» kinnitas Põhja prefektuur.

«Vaba ühiskonna üheks alustalaks on vaba ajakirjandus. Töötame iga päev selle nimel, et saaksime elada vabas ühiskonnas ning sinimustvalge oleks jätkuvalt Pika Hermanni tornis, politseivormil ning meie kõigi südames.»

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles