R, 9.12.2022

FOTOD ⟩ Politsei palub abi korda rikkunud meeleavaldajate tuvastamiseks

Brita-Maria Alas
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Politsei palub abi korda rikkunud meeleavaldajate tuvastamiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 26
2022-02-03, Tallinn. SAPTKi meeleavaldus.
2022-02-03, Tallinn. SAPTKi meeleavaldus. Foto: Konstantin Sednev / Postimees Grupp

Politsei on veebruari algul Tallinna kesklinnas toimunud meeleavalduse korrarikkumistega seoses alustanud 56 menetlust, kümne inimese tuvastamiseks palutakse avalikkuse abi.

3. veebruaril toimus Toompeal Rüütelkonna hoone juures registreeritud avalik koosolek, millele eelnevalt levisid sotsiaalmeedias üleskutsed tulla blokeerima Tallinna liiklust, mis oleks raskendanud kiirabi ja päästeameti ligipääsu Toompeale ning häirinud ka inimeste igapäevaelu.

«Selleks, et vajadusel jõuaksid elupäästjad abivajajateni, reguleerisid politseinikud liiklust ning soovitasid kõigil registreeritud meeleavaldusel osaleda soovinutel minna Toompeale jalgsi. Vaatamata korduvatele selgitustele leidus umbes poolsada autojuhti, kes otsustasid rikkuda erinevaid liiklusreegleid,» kirjeldas PPA. 

«Näiteks eiras üks autojuht politseinike selgitusi ning sõitis Toompea tänaval ohtlikult mööda nii liiklust reguleerinud ametnikest kui ka avalikult koosolekult lahkunud inimestest. Seejärel parkis juht enda auto vastassuunavööndisse,» kirjeldati olukorda ning lisati, et sõidukit juhtinud 41-aastane mees viidi menetlustoiminguteks jaoskonda, kus talle koostati lühimenetluse otsus vastassuunas sõitmise eest.

Seejärel hakkasid ümbritsevaid inimesed takistama politseinike tööd ning politseisõiduki lahkumist. Samal ajal, kui politseinikud selgitasid sõiduteel viibinud inimestele, et nad takistavad liiklust ning suunasid inimesi kõnniteele, solvasid meeleavaldajad ametnikke ning loopisid politseisõiduki ja korrakaitsjate vastu lumepalle.

Politsei palub abi kümne korrarikkuja tuvastamiseks. Kõigil, kes tunnevad piltidel olevaid isikuid, palutakse sellest teada anda menetlejale meilitsi kristel.proos@politsei.ee või telefonitsi 6124153.

Politsei palub abi kümne inimese tuvastamiseks
Politsei palub abi kümne inimese tuvastamiseks Foto: PPA

Ida-Harju politseijaoskonna menetlustalituse juhi Inna Toateri sõnul on üle vaadatud kümneid videosalvestusi, millelt on tuvastatud rikkumisi nii linnapildis kui ka Toompea tänaval.

«Avaliku korra rikkumise, avaliku koosoleku korraldamise nõuete rikkumise ja politseinike solvamisega seoses on alustatud neli menetlust, mille raames on hetkeseisuga koostatud väärteoprotokoll ühele politseiniku solvajale. Liiklusrikkumiste osas on tagantjärele alustatud 52 menetlust, millest viies on juba tehtud kiirmenetluse otsus ning viies koostatud väärteoprotokoll. Lisaks viidi kaheksa menetlust läbi rikkumiste toimepanemise päeval,» ütles Toater.

Menetlustoimingutega jätkatakse, andmaks kõigile seaduserikkujatele signaal, et tavapärase elu sihilik häirimine ning agressiivsus sõnades ja tegudes võimuesindajate suhtes ei ole aktsepteeritav, lisas ta. 

Märksõnad
Tagasi üles