iDeal kampaania

Aasta innovaatilisim on Tartumaa väikekool

Tartumaal asuv Konguta kool.

FOTO: Sille Annuk

Tänavu pälvis Tiigri Tegija ehk innovaatilise kooli auhinna Konguta kool Tartumaal ning uuendusliku õpetaja auhinna Valga gümnaasiumi matemaatika-, majandus- ja arvutiõpetaja Eva Tšepurko.

Auhinnad andis üle president Toomas Hendrik Ilves tänasel Tiigrihüppe sihtasutuse aastakonverentsil.

55 õpilasega Konguta kool nimetati aasta uuenduslikemaks, sest on teistele eeskujuks kaasaegsete õppemeetodite ja tehnoloogiate kasutamises. «Kooli kõik töötajad on osanud maksimaalselt ära kasutada uute tehnoloogiate poolt pakutavad võimalused. Seda nii õppetöö läbiviimises kui ka kooli juhtimises,» kommenteeris Tiigrihüppe sihtasutuse juhataja Enel Mägi.

Auhinnale kandideerinud 18 kooli seast tõstis žürii esile ka Tallinna Pelgulinna gümnaasiumi, Kuressaare gümnaasiumi ja Salme põhikooli Saaremaal.

«Kui enamiku nominentide puhul saab välja tuua edulood teatud ainete, teemade või konkreetsete õpetajatega seonduvalt, siis Konguta kooli puhul oli näha kõikide töötajate kaasatust, tehnoloogia kasutamine õppetöös on laiapõhjaline, aga samas otstarbekohane.»

Tiigri Tegija auhinna võitnud kool saab võimaluse ajakohastada 10 000 euro eest kooli infotehnoloogilist taristut. Konguta kooli direktori Liina Tamme sõnul kavatsetakse auhinnaraha kasutada tehnoloogia uuendamiseks, tehnoloogia-alasteks koolitusteks ning meediaõpetuse ja teadustööde arendamiseks.

Konguta kooli direktor ütles, et kool on kindlasti tubli ning meenutas, et aastal 2000 avas president Lennart Meri nende kooli arvutiklassi.

Kõige uuendusmeelsemaks õpetajaks tunnistas žürii Valga gümnaasiumi matemaatika-, majandus- ja arvutiõpetaja Eva Tšepurko.

«Tugevaid kandidaate oli mitu ning valiku tegemine tõeliselt keeruline. Eva Tšepurko puhul sai otsustavaks see, et ta on osanud kaasaegseid tehnoloogiaid kasutades suurepäraselt integreerida erinevaid aineid. Tema õpilased on motiveeritud õppima ka esialgu keerulistena tunduvaid teemasid, sest Eva oskab suurepäraselt näidata, kuidas need päriseluga seotud on,» selgitas valikut Enel Mägi.

Tšepurko oli auhinna saamise üle väga üllatunud, kuid pidas selle põhjuseks ehk seda, et on oma tööd teinud kogu aeg hingest.

Tiigri Tegija auhinna võitnud õpetaja saab võimaluse katta 2000 euro ulatuses enesetäiendamise kulusid välisriigis või IKT vahendite muretsemist.

Nominentidena said veel tunnustuse Maidu Varik Kuressaare gümnaasiumist, Aimi Jõesalu Põlva keskkoolist; Birgy Lorenz Tallinna Pelgulinna gümnaasiumist, Ene Moppel Võru Kreutzwaldi gümnaasiumist ja Terje Mägi Vastseliina gümnaasiumist.

Tiigri Tegija valimisel arvestati kandidaatide osalemist Tiigrihüppe sihtasutuse programmides ja projektides, tehnoloogia-alaste arendusprojektide läbiviimist, IKT alaseid koolist väljapoole suunatud tegevusi ning õpilaste, lapsevanemate ja koolitöötajate arvamust.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles