Skip to footer
Päevatoimetaja:
Emilie Haljas
Saada vihje

Lasteaiad ei ole streigi ajal täielikult suletud

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Artikli foto

Haridustöötajate 7.–9. märtsini toimuv umbes 12 000 osavõtjaga streik ei tähenda, et kõik streikivad lasteaiad oleksid täielikult suletud. Ka ei saa õpilased kõikides koolides vabu päevi, vaid tegelevad õppetööga iseseisvalt.



Lasteaednike liidu juhatuse liikme Marju Reinvarti sõnul on iga lasteaia enda otsustada, kas streigi ajal on uksed kinni või midagi ikka toimub. Liidul ei ole teada, kui palju lasteaednikke kavatseb streigiga ühineda, kuid enamik lasteaedu streigib vaid ühe päeva.

«Ma ei ole veel kuulnud sellist kohta, kus oleks päris nii kinni, et kui on väga vaja, siis ei saa last tuua,» ütles ta. «Juhtkond jääb ju tööle ja keegi on ikka, kes ei ühine streigiga.»

Küsimusele, kas siis võib probleeme tekitada see, et teatud arvu laste jaoks peab olema kindel arv kasvatajaid, vastas Reinvart, et arvatavasti neid vanemaid ei ole väga palju, kes lapsi siiski lasteaeda toovad.

Tema hinnangul peaks aga lasteaiad abivajajatele kindlasti uksed avatud hoidma: «Ei ole kuulnud praegu küll, et seda võimalust ei ole,» ütles ta. «Töö organiseerimine on juba juhtkonna probleem.»

Näiteks ühe päeva streikida kavatseva Tallinna Kraavikrõlli lasteaia direktor Ulvi Pukk rääkis, et nemad võtavad kõik lapsed vastu ka 7. märtsil. «Lasteaed on avatud ja tööd organiseeritakse nii, et lapsed saavad hoitud,» kinnitas Pukk. Tema sõnul streigib 13 inimest 24st.

Kuigi enamikust koolidest kinnitati, et kui õpetajad streigivad, siis õppetööd ei toimu, ollakse mõnes koolis seisukohal, et õpilased peavad sel ajal õppima iseseisvalt.

«Õpetaja mõtleb eelkõige sellele, et kui tema streigib, siis õpilasel on vaja tuge, et ta saaks iseseisvalt kodus tööd teha,» kinnitas Tallinna Mustamäe gümnaasiumi emakeeleõpetaja Merle Raidma.

«Meie mõtleme oma töö niimoodi läbi, et oskaksime enne streiki õpilasi juhendada, et nad ei kaotaks,» rääkis ta. «Nii teen mina ja nii teevad ka mu kolleegid.»

Raidma sõnul streigivad kolm päeva peaaegu kõik kooli õpetajad ja selleks perioodiks trükivad õpetajad õpilastele töölehti. See, kas õpilased peavad tulema kooli või õpivad kodus, sõltub Raidma sõnul sellest, kas õpetajad võtavad streigist osa.

Lapsevanemate tagasiside on Raidma kinnitusel olnud siiani väga mõistev ja toetav. «Siin pole midagi imelikku, kui õpetaja kasutab seaduses ette nähtud võimalust ennast kuuldavaks teha,» sõnas ta.
Nendest koolidest, kus streigi ajal mingisugust õppetööd ei toimu, kinnitati siiski, et kooli tulnud lastega sellele vaatamata tegeletakse.

Kommentaarid
Tagasi üles