EKSPERT EETRIS ⟩ Kolonel Peeter Tali «Kuidas infosõjas ellu jääda?»

Mariliis Maripuu
, Postimees TV toimetaja
Copy

Kaasaegne sõda ei toimu ainult füüsilistel lahinguväljadel, vaid on kolinud meie inforuumi, meelsusesse ja sõnumitesse. Seekordses „Ekspert eetris” saates räägib strateegilise kommunikatsiooni ekspert kolonel Peeter Tali sõja kuuest lahinguruumist. Samuti on arutelu all sõja paradigma muutus Sun Tzust, Clausewitzist ja McLuhanist Zuckerbergini.

Lähemalt võetakse vaatluse alla Putini Venemaa taktikad, tehnika ja vaenulikud narrativid. Kuidas panustavad Venemaa strateegiate elluviimisesse mõjuagendid, trollid, botid ja kasulikud idioodid ning mis on digitaalne julgeolek? Milline on meie tasakaalupunkt ja millele on rajatud vaba maailma kaitse?

Saatejuht on Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi lektor Mart Soonik.

Saatesari «Ekspert eetris» vahendab põnevaid, silmaringi avardavad ja harivaid teemasid, olgu tegu tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidikaga. Saates arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega praegu aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad kõiki. Teadlaste roll on ühiskonnas tähtsam kui kunagi varem. Iga päev paiskab õhku rohkem küsimusi kui vastuseid. Selguseks, uuteks lahendusteks ja tarkadeks otsusteks, olgu riigi või inimese tasandil, on vaja tõenduspõhisust.

Saatejuhid on Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks, BFMi lektor Mart Soonik ja Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Rein Olesk.

«Ekspert eetris» sai alguse 2020. aasta kevadel ning pälvis oma teemapüstitustega 2020. aasta teaduse populariseerija tunnustuse.

Varasemaid saateid saab järele vaadata Tallinna Ülikooli veebilehel ja tv.postimees.ee.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles