P, 4.06.2023

Karis Venemaa uuele suursaadikule: sõda Ukrainas tuleb kohe lõpetada

Andres Einmann
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Facebook Twitter
Comments 1
Venemaa uus suursaadik Vladimir Lipaev andis president Alar Karisele üle volikirja.
Venemaa uus suursaadik Vladimir Lipaev andis president Alar Karisele üle volikirja. Foto: Presidendi kantselei

President Alar Karis ütles täna Kadriorus Venemaa uuelt suursaadikult Vladimir Lipaevilt volikirja vastu võttes, et sõda Ukrainas tuleb kohe lõpetada.

Karis rõhutas, et tuhanded hukkunud inimesed, miljonid põgenikud, kümned ja kümned purustatud linnad jäävad ränga koormana Venemaa südametunnistusele ning Venemaa sõda Ukraina vastu on rahvusvahelise õiguse räige rikkumine.

«Venemaa peab viivitamatult lõpetama sõjategevuse, selle sõja käigus hukkuvad tuhanded inimesed, ukrainlased ja samuti venelased. Venemaa peab austama Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust,» rõhutas Karis Venemaa suursaadikule.

Karis ütles Lipaevile, et Venemaa alustas 21. sajandi Euroopas sõda, mis toob aastateks Vene rahva jaoks enneolematud tagajärjed.

«Agressioonil on aastakümneid kestvad tagajärjed, neist saavad mõjutatud mitmed põlvkonnad. Suhete arendamine Venemaaga pole enam võimalik – agressoriga koostööd teha ei saa, seda ei tee ka Euroopa Liit ega NATO,» sõnas president.

Karise sõnul määras Venemaa Ukrainasse sõjaga minnes end rahvusvahelisse isolatsiooni. «Venemaa kohustus ÜRO Julgeolekunõukogu alalise liikmena on tagada rahu, mitte alustada sõdu,» rõhutas riigipea.

Euroopa Liit, NATO ja teised lääneliitlased jäävad president Karise sõnul selles Venemaa põhjustatud julgeolekukriisis ühtseks ja otsustavaks ning meie tugi Ukrainale vankumatuks.

«Jätkame sanktsioonide lisamist, jätkame NATO kaitsevõime tugevdamist ning jätkame Ukraina igakülgset abistamist. Selle sõja koletute tegude eest vastutajad tuuakse kohtu ette ja nad saavad karistatud,» ütles Karis.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles