Tallinnas tuli maa seest välja suur laev

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Copy
Arheoloog Mihkel Tammet Lootsi tänavalt leitud laevavraki ahtris.
Arheoloog Mihkel Tammet Lootsi tänavalt leitud laevavraki ahtris. Foto: Sander Ilvest

Tänavune arheoloogiahooaeg algas võimsalt – Tallinnas leiti Lootsi tänava büroohoone ehituse käigus maa seest laevavrakk, mis ületab oma suuruse poolest kõik varem siinmail välja kaevatud vrakid.

Vrakk leiti Härjapea jõe suudmealalt. Kui lähedal see jõesuudmele oli, selgub edasiste uuringute käigus, sest Härjapea jõe säng on aegade jooksul liikunud kord ühele, kord teisele poole, samuti on liikunud rannajoon.

EHC Lootsi OÜ alustas Tallinnas Lootsi 8 krundile büroohoone ehitamist teadmisega, et nende krundil on maa sees üks laevavrakk, aga see ei jää ehitusele ette. Paraku tõi eelmise nädala algus ootamatu info, et krundil on veel teinegi vrakk.

«Meie kinnistul on veel üks vrakk, mis pärineb 13. sajandist ja mille asukoht on teada, aga see teine tuli täiesti ootamatult,» ütles ettevõtte esindaja Tarmo Mill. Tallinna linnaplaneerimise ameti muinsuskaitse osakonna arheoloog Ragnar Nurk lisas, et varem teada olnud vrakk on kolme-nelja meetri sügavusel, aga äsja leitud vrakk asub maapinnale tunduvalt lähemal, umbes pooleteise meetri sügavusel ning selle leidmine lükkab ehituse valmimistähtaega edasi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles