K, 5.10.2022

Punane Rist: Ukraina palub Eestilt toiduabi

BNS
Punane Rist: Ukraina palub Eestilt toiduabi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Omniva Logistikakeskusest startisid üle kuu aja tagasi esimesed veoautod eestimaalastelt Ukraina elanike toetuseks kogutud annetustega.
Omniva Logistikakeskusest startisid üle kuu aja tagasi esimesed veoautod eestimaalastelt Ukraina elanike toetuseks kogutud annetustega. Foto: Sander Ilvest

Eesti Punane Rist sai Ukrainast ametliku abipalve, et Poltavas ja Zaporižžjas vajatakse söögivalmis toitu ja esmatarvilikke hügieenivahendeid.

Punase Risti teatel on neljapäevast, 21. aprillist kuni 1. maini kõik eestimaalased oodatud annetama Rimi, Selveri ja Coopi e-poes. Prisma e-poes saab annetusi teha alates 25. aprillist.

Ukraina elanikke saab e-toidupoe kaudu toetada just sellega, mida abipalves kõige enam küsiti: valikus on konservid, pähklid, mähkmed jms. Kogutu viib Ukrainasse Eesti Punane Rist.

«Lahingutegevus Ukraina ida- ja lõunaosas jätkub ja võimendub, mistõttu põgeneb sealt iga päev suur hulk inimesi lähedalasuvatesse oblastitesse, Poltavasse ja Zaporižžjasse. Sinna jõudnud põgenikele esmavajaliku tagamiseks palumegi toetust,» edastas Ukraina Punase Risti peasekretär Maksym Dotsenko Eesti Punasele Ristile.

«Vastame Ukraina palvele ja soovime saata sinna arvestatava abikoguse, mis toob leevendust tuhandetele inimestele. Kutsume kõiki, kel võimalik, e-poe kaudu annetama ning ostame vajalikku juurde ka annetusraha eest,» sõnas Eesti Punase Risti peasekretär Arvi Perv. Ta märkis, et saadetis antakse Ukrainas otse üle sealsele Punasele Ristile, kes selle abivajajateni viib.

Lisaks toiduabile palus Ukraina Punane Rist 500 000 eurot, mis jagatakse Ukraina ida- ja lõunaosa elanikele toidukupongidena. «Selles summas ülekanne läks teele esmaspäeval – nüüdseks on annetusrahast Ukrainasse jõudnud 3 miljonit eurot ja järgmiste abipalvete ootel on 1,8 miljonit. Ukraina Punase Risti peasekretär saatis tänusõnad Eestile kestva abi eest – see tänu kuulub kõikidele siinsetele annetajatele. Soovime toeks olla nii kaua, kuni abi on vaja, ja seega on annetused jätkuvalt oodatud,» ütles Perv.

Märksõnad
Tagasi üles