L, 23.09.2023

Neljapäeva õhtul rünnati Eesti riigi peamisi veebilehti

Sven Randlaid
, ajakirjanik
Facebook
Comments 1
Häkker.
Häkker. Foto: Sander Ilvest / Postimees

Neljapäeva õhtul korraldati Eesti olulisematele veebilehtedele küberrünnakud, mis Riigi Infosüsteemide Ameti (RIA) kinnitusel õnneks suuremat mõju ei avaldanud.

Neljapäeva alates kella 16 tuvastas RIA küberintsidentide käsitlemise osakond (CERT-EE) ummistusrünnakud (DDoS) riiklike veebilehtede vastu. Rünnakute tõttu oli lühiajaliselt häiritud mõne veebilehe kasutamine, kuid suuremat mõju rünnakud ei avaldanud.

Rünnakute sihtmärgiks olid muu hulgas veebilehed eesti.ee, id.ee, politsei.ee, vm.ee, president.ee, lisaks prooviti häirida ka teiste riigiga seotud organisatsioonide veebilehtede tööd.

CERT-EE juhataja Tõnu Tammeri sõnul proovisid ründajad ummistusrünnakutega veebilehti maha joosta ja seeläbi ebamugavusi tekitada. «Rünnetel ja rünnakukatsetel oli väike mõju – nende tõttu oli mõne portaali külastamine lühiajaliselt häiritud. On tõenäoline, et ründajad tahtsid näidata, kuidas nad suudavad Eestis toimuva rahvusvahelise küberõppuse Locked Shieldsi ajal siinseid inimesi häirida. Kuid praegused rünnakud olid väikese mõjuga,» ütles Tammer.

Ta lisas, et RIA jätkab partneritega suhtlust ja olukorra jälgimist ning on valmis küberintsidente lahendama, kui selleks vajadus tekib. «Eesti ainulaadne e-riigi maine, tugevad välispoliitilised seisukohad ja Venemaa sõja selge hukkamõist teevad meist sihtmärgi küberründajatele. Oleme sellega arvestanud ning valmis sündmustele alati reageerima,» sõnas Tammer.

RIA jätkab küberrünnakute analüüsimist ning annab vajadusel järelduste põhjal partneritele ja avalikkusele värsket infot.

Äsja valitsuse poolt kinnitatud lisaeelarve võimaldab RIA-l võtta kasutusele ummistusründeid hajutavaid meetmeid, mis vähendavad sääraste rünnakute mõju riigiasutuste veebilehtedele.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles