Maikuust suletakse HOIA rakendus (3)

Loora-Elisabet Lomp
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Copy
Hoia äpp
Hoia äpp Foto: Konstantin Sednev / Postimees

Alates 2. maist suletakse enam kui 300 000 korda allalaetud HOIA mobiilirakendus, mis teavitas kasutajaid lähikontaktidest Covid-19 viirusekandjatega.

HOIA rakendus loodi pandeemia alguses, kui vaktsiine veel ei olnud, kuid oli vajadus inimesi hoiatada, selgitas terviseameti analüüsi- ja arenduskeskuse arendusjuht Kerstin-Gertrud Kärblane. «Rakendus on ülesande täitnud ja inimesed oskavad oma tervist paremini kaitsta,» sõnas Kärblane.

Alates maist tagatakse tasuta PCR-testimine vaid vanemaealistele ja riskirühmadele, kuid HOIA kasutamiseks on vajalik enda haigeks märkimine vastavalt PCR testi tulemusele, mille hulk nüüd märgatavalt väheneb.

Kärblase sõnul lasub nüüd suurem vastutus inimestel endil. «Selle asemel, et oodata riigilt teavitust, tuleb lähtuda tavapärasest nakkushaiguste praktikast,» selgitas ta ja lisas, et viirushaiguse sümptomite tekke korral tuleb jääda koju ja Covid-19 korral teavitada ise oma lähikontaktseid. Vajadusel tuleb pöörduda arsti poole ja avada töövõimetusleht.

HOIA rakendus valmis pandeemia alguses 12 ettevõtte ja riigi koostööna.

Kommentaarid (3)
Copy
Tagasi üles