Parvlaev Tõll naaseb täna hübriidlaevana Virtsu-Kuivastu liinile (1)

Postimees
Copy
Parvlaev Tõll.
 
Parvlaev Tõll.  Foto: Madis Veltman

TS Laevade parvlaev Tõll naaseb 30. aprillil Virtsu-Kuivastu liinile ning asub sõitma taas keskkonnasõbraliku hübriidlaevana.

TS Laevad juhatuse liikme ja laevandusvaldkonna juhi Guldar Kivro sõnul läksid Tõllu ametlikud merekatsetused edukalt ning laeval olnud inspektorid klassifikatsiooniühingust DNV tunnistasid laeva sõitmise hübriidsüsteemis turvaliseks. «25. aprillil algasid Tõllu hübriidsüsteemi parendamise tööd. Laeval olid peal tehnikud Norrast, Taanist ja Eestist ning tööd olid eelkõige seotud tarkvara programmide uuenduste ja muudatustega. Süsteeme testiti merel reaalsetes oludes. Tööd lõppesid edukalt ametlike merekatsetustega.»

Kivro lisas, et ametlikud merekatsetused läksid ootuspäraselt ning Tõll saab naaseda hübriidlaevana Virtsu-Kuivastu liinile laupäeva hommikul.

Parvlaev Tõll on TS Laevade esimene keskkonnasõbralik hübriidlaev. Seoses eelmise aasta 22. juulil toimunud õnnetusega tuli Tõllu sõitmine hübriidina peatada kuniks süsteem on ametlikult ohutuks tunnistatud.

Hübriidina sõitmiseks kasutatakse laevale paigaldatud akupankasid, mis võimaldavad osaliselt sõita elektrienergial vähendades oluliselt diiselkütuse hulka, müra ja õhusaastet. TS Laevad astus 2020.aastal olulise sammu puhtama Väinamere, fossiilsetest kütustest ja nullemissioonini jõudmise suunas, mil Virtsu-Kuivastu liini asus teenindama Eesti esimeseks hübriidreisilaevaks ümber ehitatud parvlaev Tõll.

Tagasi üles