K, 6.07.2022

Isamaa Tallinna piirkond valis uue juhatuse ja võttis vastu poliitilise avalduse

Meinhard Pulk
, ajakirjanik
Isamaa Tallinna piirkond valis uue juhatuse ja võttis vastu poliitilise avalduse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Isamaa valimiskampaania üritus Tallinna linnavalitsuse ees.
Isamaa valimiskampaania üritus Tallinna linnavalitsuse ees. Foto: Eero Vabamägi/Postimees

Teisipäeva õhtul kogunenud Isamaa Tallinna piirkonna üldkogul valiti järgmiseks kaheks aastaks uus juhatus ning esindajad erakonna volikogusse. Ühtlasi võeti vastu poliitiline avaldus, milles rõhutatakse, et Tallinn vajab eestimeelset linnavalitsust.

Erakonna Tallinna piirkonna juhatuse liikmeteks valiti: Riina Solman, Urmas Reinsalu, Andres Luus, Tarmo Kruusimäe, Sven Sester, Lea Nilson, Karl Sander Kase, Aivar Kivisiv, Pille Lill, Ingrid Mühling, Hannes Toomsalu, Priidu Pärna, Kalle Muuli, Merike Värik, Heldur-Valdek Seeder.

Tallinna piirkonna esindajateks erakonna volikogusse valiti: Andres Luus, Tõnis Palts, Pille Lill, Kristjan Ühtid, Lea Nilson, Dajaana-Jessica Vaher, Toivo Jürgenson, Ingrid Mühling, Katrin Heele Anderson, Kaja Vajak, Raivo Tamm, Jüri Trei, Merike Värik, Aivar Kivisiv, Reigo Väli, Aare Nurm, Heldur-Valdek Seeder, Jaanus Ojangu, Avo Üprus, Anne Eenpalu, Rain Veetõusme, Raivo Olmet, Matis Pedak.

Revisjonikomisjoni liikmeteks valiti: Riina Kitt, Cornelia Kangur ja Matis Pedak.

Isamaa avaldus

Isamaa sõnum 2021. aasta kohalikel valimistel oli ühene: Tallinnas tuleb lõpetada Keskerakonna võim ning Eesti pealinna tuleb juhtida eestimeelselt.

Sõda Ukrainas ja viimaste kuude sündmused on näidanud, et tänane Tallinna Linnavalitsus ei lähtu Eesti rahvuslikest huvidest. Tallinna linnapea räägib okupatsioonivägedest kui vabastajatest. Linnavolikogu avalduses Ukraina toetuseks hääletati maha Isamaa muudatusettepanek, milles nõuti Venemaa presidendi Vladimir Putini vastutusele võtmist sõjakuritegude eest. Samal kuul ei toetanud linnavalitsus ettepanekut anda Tallinna teenetemärk Ukraina presidendile Volodõmõr Zelenskõile. Lisaks on jätkuvalt linna palgal inimesed, kes on õigustanud Krimmi annekteerimist ja kes võitlevad venekeelse segregatiivse haridussüsteemi säilitamise eest.

Tänases julgeolekuolukorras väärib Tallinn paremat. Tallinn peab olema linn, kus väärtustatakse eestimeelsust ja eesti keelt.

Isamaa Tallinna üldkogu teeb ettepaneku:

  • Alustada üleminekut eestikeelsele haridusele Tallinna koolides ja lasteaedades 2023. aastast;
  • Luua koostöös riigiga täiendav täiskasvanute keeleõppe programm, et laiendada eesti keele kandepinda;
  • Vabastada linna ametiasutustest töölt inimesed, kes laiendavad Venemaa mõjuvälja ja õigustavad Venemaa agressiooni Ukrainas;
  • Moodustada Tallinnas laiapõhjaline koalitsioon, mis lähtub Eesti riigi, rahva ja kultuuri huvidest;
  • Kõrvaldada Tallinnas okupatsioonivõimude mälestusmärgid;
  • Nimetada ametisse eraldi eesti keele abilinnapea, kes vastutab eestikeelsele õppele ülemineku eest ning tagab, et linna asutustes ja avalikus ruumis järgitaks keelenõudeid.
Märksõnad
Tagasi üles