Türgi tahab Süürias uut sõjalist operatsiooni alustada

Copy
Türgi president Recep Tayyip Erdoğan Kocaelis.
Türgi president Recep Tayyip Erdoğan Kocaelis. Foto: SCANPIX

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan ähvardas Süürias uue sõjalise operatsiooniga, teatasid esmaspäeval uudisteagentuurid AP, Reuters ja Anadolu.

Erdoğani sõnul on operatsiooni eesmärk jätkata Türgi varasemaid jõupingutusi 30-kilomeetrise ohutustsooni rajamiseks kahe riigi piiril.

Plaane president ei täpsustanud, kuid ütles, et operatsioon algab pärast seda, kui Türgi relvajõud, ning luure- ja julgeolekujõud on ettevalmistused lõpetanud.

Viimastel aastatel on Türgi väed korraldanud mitmeid rünnakuid Süüria põhjaosas ja vallutanud piirilähedasi alasid. Türgi väidab, et tegevuse eesmärk on kaitsta end terrorirühmituse Islamiriik ja relvarühmituse Kurdi Rahvakaitsekomiteed (YPK) eest.

«Operatsiooni peamiseks sihtmärgiks on piirkonnad, mis on meie riigi ja meie julgeolekutsoonide vastu suunatud rünnakute keskused,» ütles Erdoğan midagi muud täpsustamata.

Uudisteagentuuri Anadolu teatel räägib Erdoğan eelseisva sõjalise operatsiooniga seotud küsimustest põhjalikumalt neljapäeval riikliku julgeolekunõukogu istungil, kus siis langetatakse ka vastavad otsused.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles