Kalendrisse lisandub kaks uut lipupäeva

Ingrid Landeiro
, suvepraktikant
Copy
Nüüd on kohustus veel kahel päeval heisata Eesti lipp.
Nüüd on kohustus veel kahel päeval heisata Eesti lipp. Foto: Margus Ansu/Tartu Postmees

Valitsus kiitis täna heaks ja saatis riigikokku seaduse eelnõu, mille kohaselt saab 30. jaanuarist eesti kirjanduse päev, mis on ühtlasi ka lipupäev. Lisaks tuleb tulevikus lipp heisata ka üldlaulu- ja -tantsupeo ning noorte laulu- ja tantsupeo toimumise päeval.

Uus riiklik tähtpäev on Anton Hansen Tammsaare sünniaastapäev, 30. jaanuar. Ettepaneku esitas Tallinna kirjanduskeskus.

«Kirjandus on inimeste ja põlvkondade ühendaja, sest hõlmab kogu rahvast, erinevaid vanuse- ja ühiskonnagruppe. Seda on eriti edukalt suutnud teha Anton Hansen Tammsaare, kelle sünniaastapäeval, 30. jaanuaril heiskame lipud, loeme mõne värsi või kaks ja mõtleme sellele, kuidas eesti keeles kirjutatud kirjandus meid mõjutanud on,» ütles kultuuriminister Tiit Terik (Keskerakond) pressiteate vahendusel. 

Lisades lipupäevade loetellu üldlaulu- ja -tantsupeo ning noorte laulu- ja tantsupeo toimumise päevad, avaldatakse austust kõigile neile, kes seda traditsiooni 150 aasta jooksul on hoidnud ning tunnustatakse neid, kes seda traditsiooni edasi kannavad. Ettepaneku esitas Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus.

«Laulu-ja tantsupidudel on Eesti lippu alati au sees hoitud. See on sündmus, kuhu nii külalised kui ka esinejad ise Eesti lipu kaasa võtavad, väljendades nii oma austust ja rõõmu selle sümboli suhtes. Seega oli loomulik, et nii üldpeo kui ka noorte laulu- ja tantsupeo toimumispäevadel heiskame üle Eesti lipud,» lisas Terik.

Vastavalt Eesti lipu seadusele heiskavad lipupäevadel Eesti lipu riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles