T, 6.06.2023

Täiskogu eel tunnustati silmapaistvaid kohtunikke

BNS
Facebook Twitter
Comments
Kohtunik Rubo Kikerpill, Pärnu maakohus
Kohtunik Rubo Kikerpill, Pärnu maakohus Foto: Mailiis Ollino

Neljapäeval toimunud kohtunike täiskogu eelsel pidulikul õhtul tunnustati aasta selgesõnalisemat kohtunikku, parimat koolitajat ning anti välja kolm kohtute aumärki.

Aasta selgesõnalise kohtuniku aumärgi pälvis Tallinna ringkonnakohtu kohtunik Sten Lind. Tunnustust antakse välja teist korda ning selle eesmärk on esile tõsta kohtunikku, kes selgitab otsuseid lihtsas ja ilusas eesti keeles ning liigse bürokraatiata. Sel aastal konkureeris 13 kohtunikku, tase oli äärmiselt kõrge ja ühtlane.

Žürii, kuhu kuulusid lisaks kohtute kommunikatsioonitiimile Tallinna ülikooli õppejõud Barbi Pilvre, tunnustatud ja kauni keelega ajakirjanikud Märt Treier ja Joonas Hellerma, juhtivprokurör Kairi Kaldoja ja riigikohtu korraldatud kaasuskonkurssi gümnaasiumiastme võitja Randelyn Vaher, töö tulemusena kerkisid esile riigikohtunikud Heili Sepp ja Paavo Randma ning Sten Lind, kes lõpuks ka napilt esimeseks hääletati.

Parim koolitaja aumärgi pälvis Tallinna ringkonnakohtu kohtunik Mati Maksing.

Kohtute aumärgid said Tartu maakohtu kohtunik Lea Aavastik pikaajalise laitmatu kohtunikutöö eest ning eriliste teenete eest kohtunikuameti ja Eesti kohtusüsteemi tutvustamisel; Pärnu maakohtu kohtunik Rubo Kikerpill pikaajalise laitmatu kohtunikutöö eest, eriliste teenete eest Eesti õigus- ja kohtusüsteemi arendamisel ning kohtunikuameti ja Eesti kohtusüsteemi tutvustamisel; emeriitkohtunik Mare Merimaa silmapaistva tööpanuse eest kohtute omavalitsusorganites ja töögruppides.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles