R, 12.08.2022

Laanet: Venemaa diktaatorliku võimu peakorterist oleme kuulnud ähvardusi

Loora-Elisabet Lomp
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Laanet: Venemaa diktaatorliku võimu peakorterist oleme kuulnud ähvardusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaitseminister Kalle Laanet
Kaitseminister Kalle Laanet Foto: Stephanie Lecocq/Scanpix Baltics

Kaitseminister Kalle Laanet (RE) ütles võidupüha eelõhtul Kuressaares peetud kõnes, et Ukraina kaitsesõda Venemaa vastu on kogu Euroopa ja kogu vaba maailma sõda kaitsmaks vabadust ja inimõigusi ning meie elulaadi aluseks olevaid väärtusi, edastati kaitseministeeriumi pressiteates.

«Meie sõbrad, meie naabrite naabrid peavad ränkrasket verist ja ohvriterohket kaitsesõda endast kordades suurema agressori vastu. Selles olukorras mõelgem austusega meie eelkäijatele, kes ligi veerand sajandi eest otsustasid, et pelgalt varasemate võitude tähistamisest jääb väheks ning nimetasid võidupäeva lisaks veel ka meie maakaitsepäevaks,» rääkis kaitseminister Laanet 22. juuni õhtul võidupühale eelnenud vastuvõtul.

«Koos oma Balti naabritega oleme enamiku teiste liitlastega võrreldes sõjakolde ülimalt ohtlikus läheduses ning Venemaa diktaatorliku võimu peakorterist oleme värskelt kuulnud otseseid ähvardusi eeskätt Leedu, kuid ka Läti ja Eesti aadressil,» lisas Laanet.

Kaitseminister tõi esile nii kogu rahva kaitsevõime kui ka liitlassuhete olulisuse. «Meie maakaitsepäev on ennekõike Eesti kaitseliidu kui kogu rahva kaitsetahte sümboolse väljenduse päevaks ja tulles kogemusterohkest ajaloost liitlasterohkesse tänapäeva hindame vääriliselt mõlemaid – kogemusi ja liitlasi.»

Samuti osales kaitseminister 22. juunil Kuressaares toimunud Eesti sõjaväeorkestri võidupüha eelsel kontsert-jalutuskäigul.

Neljapäeval, 23. juunil osaleb kaitseminister riigilipu heiskamisel Kuressaare piiskopilinnuse torni ning asetab pärja Kuressaare vabadussõja ausambale.

Seejärel toimub mälestustule ja muinastule ühendamine. Kaitseminister Kalle Laanet ja kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem annavad tuletoojatele üle võidutule medalid.

Kaitseminister Kalle Laanet osaleb kell 10.00 võidupüha oikumeenilisel jumalateenistusel EELK Kuressaare Laurentiuse kirikus ning kell 11.00 algaval võidupüha paraadil.

Märksõnad
Tagasi üles