K, 22.03.2023

Politsei: jaanipühade tänavune märksõna oli liiklus

Loora-Elisabet Lomp
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Politsei: jaanipühade tänavune märksõna oli liiklus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kuressaare politseijaoskond
Kuressaare politseijaoskond Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Võidupüha ja jaanipäev möödusid politseile töiselt ning peamine murekoht olid joobes juhid ja rasked liiklusõnnetused.

PPA operatiivjuht Rain Jõeveer ütles, et kui liikluses toimunu kõrvale jätta, sarnanesid jaanipühad tavapärasele nädalavahetusele: väljakutseid oli küll tavapärasest enam, kuid ühtegi üliraskete tagajärgedega avaliku korra rikkumist need päevad ei toonud.

«Politseinikud teenindasid 23. ja 24. juunil pisut enam kui 1200 väljakutset ning suurem osa neist olid seotud alkoholiga ja olukordadega, kus inimesed end ise ohtu panid,» ütles ta.

Jaanipühade jooksul sai politsei teate enam kui sajast lähisuhtevägivalla juhtumist, mida on tavapärasega võrreldes rohkem. «Näiteks saime Põlvamaalt teate, et jaanipäeva tähistamise ja alkoholi võtmise käigus oli joobes 35-aastane mees löönud oma elukaaslast. Mees peeti kinni ning tema jaanipidu lõppes kainestuskambris. Naine meedikute abi ei vajanud,» märkis Jõeveer.

Märksa halvem seis oli liikluses ning kahjuks ei möödunud jaanipühad surmadeta. Pühade jooksul juhtus 24 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai viga 24 inimest ning hukkus kolm.

Esimene traagiline liiklusõnnetus juhtus juba vahetult enne pühade algust, kui 40-aastase mehe juhitud sõiduauto sõitis 22. juuni õhtupoolikul Viljandimaal teelt välja vastu puud ning juht hukkus.

«Kaks liiklussurma tõi ka jaanipäev. Pärnus sõitis jaaniöö hakul end vastu silla tugisammast surnuks 29-aastane noor mees ning Tartus kukkus 13-aastane poiss tõukerattaga sedavõrd raskelt, et tema elu enam päästa ei õnnestunud,» ütles Jõeveer.

Ta lisas, et liikluses teevad muret ka elektritõukerattad. «Nendega juhtus möödunud päevil üksjagu õnnetusi, enamasti hooletusest tingitud kukkumised aga ka olukorrad, kus sõitsid joobes inimesed, kes ohte ei adunud. Eile juhtus Võru linnas õnnetus, kus purjus tõuksijuht kukkus ja viga sai,» rääkis Jõeveer.

Kahe päeva jooksul kontrolliti enam kui 24 000 autojuhi kainust, kellest 133 juhti olid alkoholijoobes ning kuus narkojoobe kahtlusega. Eelmise aasta jaanipühadeaegu tabati roolist 81 joobes juhti.

Operatiivjuhi sõnul sai siiski enamik inimesi jaanipühasid rahulikult lähedaste ringis tähistada ning jäi terveks. «Politsei jaoks ei ole aga pikad pühad ja töö veel kaugeltki lõppenud. Ees on kaks sooja suvepäeva ning jätkame politseioperatsioonidega liikluse rahustamiseks ja sõidukijuhtide kainuse kontrollimiseks,» ütles ta.

Märksõnad
Tagasi üles