Koroonakriisi alguses 2020. aastal sai kiiresti selgeks, et inimestel on vajadus viirusega seotud informatsiooni järele, nii et vastavateemaline peatükk lisandus otsekohe ka mobiilirakendusse.
Kuid just sellesama info lisamise tõttu eemaldas Google paari kuu pärast «Ole valmis!» äpi ilma hoiatuseta oma rakendustepoest. Selgituseks kirjutati vaid, et Covid-19 teemat puudutavad äpid lubatakse Google Play poodi vaid siis, kui need on ametlike valitsuste või terviseametite loodud või autoriseeritud.
Kahjuks ei olnud aga äpi rakendustepoodi tagasi saamine just kergesti saavutatav. Suurkorporatsiooniga asjaajamise peale kulus palju närve ja aega, kuid lõpuks saadi riiklike koostööpartnerite abiga äpp poodi tagasi. Naiskodukaitse esitas Google’ile rakenduse taastamiseks tõendi, kus siseministeerium kinnitas, et «Ole valmis!» mobiilirakendus on üks oluline osa Eestis välja antud ametlike käitumisjuhiste kampaaniast elanike teavitamisel. Eesti riigi üks prioriteete on meie inimeste teadlikkuse tõstmine sellest, kuidas oleks mõistlik kriisi ajal käituda ning millisel moel ennast, oma lähedasi ja vara võiks igaüks kaitsta, ning «Ole valmis!» rakendusel on selles suur roll.
Eelmisel aastal läks arendustöö põhirõhk koostöös siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse, päästeameti ja häirekeskusega automaatsete ohuteavituste süsteemi loomisele. Mobiilirakenduse kasutamine ohuteavituse edastamiseks on elanikkonnakaitse kontseptsiooni kaitse tagamise fookusvaldkonna peatükis välja toodud üks soovituslik meetod. Uus funktsionaalsus on juba peagi kasutajatele rakendustepoes äpivärskenduse näol kättesaadav.
Arendatava funktsionaalsuse abil on äpi kasutajal võimalik saada automaatseid ohuteavitusi otse sündmuse või kriisiolukorra lahendamise infosüsteemist, sõnumi koostajaks on esialgu päästeamet või tulevikus ka politsei- ja piirivalveamet, häirekeskus või mis tahes muu asutus, kes sündmust või hädaolukorda juhib. Esimese arendusetapi järel saab inimene ohuteavitusi siis, kui ta on äpi alla laadinud või oma telefonis oleva äpi rakenduste poes värskendanud ning äpis ohuteavitused sisse lülitanud. Lisaks saab ta ise seadistada, mis piirkonna teavitusi saada tahab. Valida saab mitu piirkonda. Näiteks on võimalik ära märkida oma elukoht ja suvekodu piirkond, mis võivad olla teine teises Eesti otsas.