E, 20.03.2023

Pikkade pühade ajal sai politsei ligi 200 teadet lähisuhtevägivalla kohta

Alexandra Saarniit
, ajakirjanik
Pikkade pühade ajal sai politsei ligi 200 teadet lähisuhtevägivalla kohta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Nii mõnelgi juhul peeti vägivallatseja politsei poolt kinni. Foto on illustreeriv.
Nii mõnelgi juhul peeti vägivallatseja politsei poolt kinni. Foto on illustreeriv. Foto: Elmo Riig

Jaanipühade pikal nädalalõpul registreeriti politsei- ja piirivalveametis 108 teadet kuritegudest. Lähisuhtevägivalla teateid oli 176.

PPA operatiivjuht Rain Jõeveer sõnas laupäeval, et jaanipühade jooksul sai politsei teate enam kui sajast - täpsemalt 106 - lähisuhtevägivalla juhtumist, mida on tavapärasega võrreldes rohkem. Pühapäeva õhtuks lisandus teateid veel 70. 

«Erimeelsusi tekkis pereliikmete vahel nii koduseinte vahel kui ka lõkketulede ümber. Näiteks saime Põlvamaalt teate, et ühise jaanipäeva tähistamise ja alkoholi võtmise käigus oli joobes 35-aastane mees löönud oma elukaaslast. Mees peeti kinni ning tema jaanipidu lõppes kainestuskambris. Naine meedikute abi ei vajanud. Tema pühad olid küll rikutud, kuid ta sai peale vägivaldse mehe kainenema toimetamist jääda teise rahumeelsete pidulistega edasi koos aega veetma,» märkis Jõeveer.

Kust saada abi?

  • Vahetu ohu korral helista 112
  • Ohvriabi kriisitelefon 116 006
  • Välismaalt helistades +372 614 7393
  • Vaimse tervise tugiliin +372 660 4500
  • Vägivallast loobumise tugiliin +372 660 6077.
  • Lühinumber 1492 – üleriigiline tugitelefon füüsilist, vaimset, majanduslikku ja/või seksuaalset vägivalda kogenud naistele
  • Abivajavast lapsest saab teada anda 116 111 või lasteabi chat'is abi küsida: www.lasteabi.ee, www.palunabi.ee

Teateid lähisuhtevägivalla kohta tuli üle Eesti. Näiteks Tallinnas Mustamäel lõi neljapäeval 35-aastane mees oma endist elukaaslast ja Lasnamäe korteris tekkis kahe elukaaslase vahel konflikt, milles sai kannatada 30-aastane naine. Politseinikud pidasid 37-aastase mehe kinni.

Reedel teatati, et Maardus lõi 39-aastane mees oma endist elukaaslast, 19-aastast naist. Samal päeval saadi väljakutse ka Jõelähtme valda, kus alkoholijoobes 53-aastane mees lõi oma elukaaslast, 46-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Kohtla-Järvel tõukas aga 41-aastane mees oma abikaasat ja tütart, mistõttu mõlemad viga said. Juhtunu suhtes algatati kriminaalmenetlus.

25. juuni öösel lõi 23-aastane mees Alutaguse vallas oma elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Pühapäeval sai politsei väljakutse ühte Võru korterisse, kus joobes mees oli löönud oma elukaaslast. «Meedikud andsid naisele esmaabi. Mees peeti kinni ning juhtu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.»

Ajavahemikul 24.-26. juuni registreeriti politsei- ja piirivalveametis 108 teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine, 24 varavastast kuritegu, sealhulgas üks rööv ja 23 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 176.

Eile, 26. juunil registreeriti viis inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles sai vigastada seitse inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 47, lisaks tabati üks narkojoobe kahtlusega autojuht.

Piirilt saadeti tagasi üheksa inimest ning esitati kolm rahvusvahelise kaitse taotlust.

Märksõnad
Tagasi üles